صفحه نخست / سرخط اخبار / تصرف مناطق حفاظت شده توسط زمین خواران/جزئیات تصرف غیر قانونی زمین های اشترانکوه

تصرف مناطق حفاظت شده توسط زمین خواران/جزئیات تصرف غیر قانونی زمین های اشترانکوه

تصرف مناطق حفاظت شده توسط زمین خواران/جزئیات تصرف غیر قانونی زمین های اشترانکوه

رئیس اداره محیط زیست ازنا از رفع تصرف ۶۵۶۳ مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده اشترانکوه خبر داد.

‌ به گزارش ایسنا‌، منصور درویشی گفت: با تلاش مأموران یگان حفاظت این اداره و اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و یگان حفاظت منطقه حفاظت شده اشترانکوه و با همکاری دستگاه قضایی و پاسگاه انتظامی بخش پاچلک غربی مقدار ۶۵۶۳ متر مربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه از دست متجاوزان و سودجویان رفع تصرف شد.

وی بیان کرد: با توجه به اخطارهای مکرر یگان حفاظت این اداره به افراد سودجو مبنی بر  رفع تصرف از اراضی ملی اشترانکوه واقع در پلاک ۵۶ بخش ۲ موسوم به روستای کمندان متأسفانه افرد خاطی با بی توجهی هیچ اقدامی نسبت به این موضوع انجام نداده و این امر باعث گردید که از طریق مقامات قضایی اقدامات لازم جهت رفع ۶۵۶۳ متر مربع از اراضی ملی منطقه حفاظت شده اشترانکوه که به وسیله حصارکشی محصور شده بود انجام گیرد.

رئیس اداره محیط زیست ازنا گفت: اجرای حکم رفع تصرف با حضور نماینده حقوقی اداره کل، نیروی انتظامی و همچنین نیروهای یگان حفاظت محیط زیست انجام گرفت و این میزان زمین به دامان منطقه حفاظت شده اشترانکوه بازگشت.

درویشی در پایان افزود: مردم می‌توانند هرگونه آتش‌سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های ملی و حفاظت شده، شکار و صید و … را از طریق سامانه ارتباطی ۱۵۴۰ تماس گرفته و اطلاع دهند تا با متخلفین برخورد قانونی شود.

منبع: ایسنا

در همین رابطه

پرونده وارد کننده های سکه و خودرو/ عباس دولت آبادی از پرونده های اخیر می گوید

پرونده وارد کننده های سکه و خودرو/ عباس دولت آبادی از پرونده های اخیر می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *