صفحه نخست / بین الملل / ترامپ به سرنوشت شاه جفری دچار می شود؟ / شباهت های دنیای تلویزیون و سیاست
ترامپ به سرنوشت شاه جفری دچار می شود؟ / شباهت های دنیای تلویزیون و سیاست

ترامپ به سرنوشت شاه جفری دچار می شود؟ / شباهت های دنیای تلویزیون و سیاست

ترامپ به سرنوشت شاه جفری دچار می شود؟ آنچه طرفداران سریال بازی تاج و تخت در مورد ترامپ می دانند این است که شباهت ها میان رئیس جمهور کنونی ایالات متحده و یکی از شخصیت های منفور سریال بازی تاج و تخت بسیار است.

تقریبا بلافاصله پس از اعلام نامزدی ترامپ، مردم در فضای مجازی در مورد شباهت های میان وی و شاه جافری در سریال بازی تاج و تخت  مطالبی را مطرح کردند. در مصاحبه ای که اخیرا با مجله ی اسکویر به چاپ رسید، جورج آرآر خالق مشهور و نویسنده غیر سیاسی این اثر، موافقت خود را با این مقایسه اعلام کرد.

این مصاحبه که در تاریخ ۲۴ می به چاپ رسید، بر کیت هرینگتون ، بازیگر شخصیت جان اسنو، تمرکز داشت. اگرچه این مصاحبه نظر مارتین در مورد ترامپ را نیز افشا نمود. مارتین در حالیکه شباهت های بین شخصیت کتاب خود و واقعیت را بر می شمرد ، گفت:”من فکر می کنم که اکنون جافری پادشاه آمریکاست و شخصیت بزرگسال او، همانند ۱۳ سالگی خود کله شق و غیر منطقی است.” تعجب برانگیز نیست که یک ستاره تلویزیون با یک پادشاه پارانوئید و تشنه ی قدرت که میل شدیدی هم به سینما دارد، خصوصیات شخصیتی مشابهی داشته باشند.

 

 

دونالد ترامپ شبیه جافری است.

موارد تشابه ترامپ و جافری

  • نداشتن تجربه سیاسی
  • تنفر از غریبه ها، زنان و فقرا
  • مردم فقط تظاهر به دوست داشتن آنها می کنند.
  • موی نامناسب

موارد دیگر مشابهت ترامپ و جفری

  • ثروت خود را به نحوی به ارث برده که شایستگی آن را نداشته است.
  • نداشتن ادب
  • دوست داریم چیزی را به سمت چهره ی هر دو پرت کنیم

 

 

پس از سخنان مارتین،  هرینگتون نیز به رغم آنچه درباره خود گفته است که دوست دارد “متخصصان” مسائل سیاسی را تحلیل کنند، نظری رک و در عین حال جامعی را در مورد ترامپ مطرح کرد. ” من آقای دونالد ترامپ را عنوان  رئیس جمهور  قبول ندارم ، من او را آقا صدا می زنم نه آقای رئیس جمهور. من فکر می کنم که این مرد در سمت رهبری کشور شما فریبکاری بیش نیست”

بدون اینکه بخواهیم داستان سریال را برای کسانی که تازه مشغول تماشای آن شدند لو بدهیم، باید بگوییم که سرنوشت ترامپ و جافری کاملا با هم فرق دارند (البته تا زمانی که ترامپ شخصی را برای تست کردن غذا داشته باشد.)

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *