صفحه نخست / دانش و فناوری / تحلیل و بررسی اتومبیل کرایسلر / هنوز هم پادشاه خودروهای مینی ون است؟
تحلیل و بررسی اتومبیل کرایسلر / هنوز هم پادشاه خودروهای مینی ون است؟

تحلیل و بررسی اتومبیل کرایسلر / هنوز هم پادشاه خودروهای مینی ون است؟

تحلیل و بررسی اتومبیل کرایسلر / هنوز هم پادشاه خودروهای مینی ون است؟

خودروی کرایسلر پسیفیکا ۲۰۱۷ انتظارات مشتریان را در مورد راحتی، ایمنی و تجهیزات جانبی بالا برد. در سال ۲۰۱۸ کرایسلر موقعیت خود را بالاتر برده و قیمت خودرو را کاهش داده و همچنین ویژگی های مدرنی را برای این ماشین به ارمغان آورد.

شرکت های هوندا و تویوتا نیز بیکار ننشسته اند. سال ۲۰۱۸ شاهد رونمایی از خودروی نسل ۵ ادیسه خواهیم بود و شرکت تویوتا هم با مدل جدیدی از سیه نا  در این عرصه حاضر می شود.

 

رویارویی سه جانبه مینی ون ها

ما بررسی دقیقی را در مورد این ۳ خودرو انجام داده و مسائلی را بین آنها مقایسه کردیم که برای خانواده ها از همه مهم ترند: میزان حمل بار و مسافر، کودک پسند بودن، ایمنی، و ارزش خرید.

 

آیا هنوز هم کرایسلر پسیفیکا در صدر خودروهای مینی ون قرار دارد؟

 

فضای بار و مسافر : ادیسه شرکت هوندا

جایگاه سوم

این خودروی جدید می تواند ۸ مسافر را درون خود جای دهد و دارای سیستم Magic Slide است (در تمام مدل ها بجز مدل پایه موجود است). دومین ردیف صندلی در این خودرو را می توان در تمامی جهات حرکت داد تا ورود و خروج به خودرو آسان تر انجام گیرد و والدین بتوانند به بچه های خردسال خود دسترسی داشته باشند. می توان برای فضای بار بیشتر صندلی ها را برداشت. هر کدام از این صندلی ها به تنهایی ۳۰ کیلوگرم وزن دارند.

فضای بار و مسافر در این خودرو مناسب است و در تمامی سه ردیف فضای خوبی را برای افراد بزرگسال فراهم می اورد. با برداشتن صندلی عقب می توان باری به ابعاد ۴ متر مکعب را درون آن جای داد.

 

فضای بار و مسافر: سیه نا شرکت تویوتا

جایگاه دوم

خودروی سیه نا می تواند ۸ نفر را درون خود جای دهد و با برداشتن صندلی عقب جای خوبی به ابعاد ۴.۳ متر مکعب را برای بار ایجاد می کند. صندلی ردیف سوم به سادگی تا شده و فضای بزرگی به ابعاد ۲.۵ متر مکعب را فراهم می آورد و هنوز هم ۵ نفر می توانند داخل خودرو بنشینند. اگر بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم، باید گفت که خودروی شاسی بلند متوسط شرکت فورد پس از تا شدن تمامی صندلی ها تنها ۲.۳ متر مکعب فضا را در اختیار شما قرار می دهد و بنابراین، مینی ون انتخاب مناسبی برای حمل و نقل بار و مسافر است.

صندلی های ردیف دوم خودروی سیه نا به نحوی جمع و تا شده که افراد قد بلند هم می توانند پای خود را دراز کرده و استراحت کنند. البته انجام این کار هیچ خللی به آرامش باقی مسافرین در ردیف سوم وارد نمی کند.

 

فضای مسافر و بار: کرایسلر پسیفیکا

برنده

نظیر دو خودروی دیگر، پسیفیکا ۸ نفر را درون خود جای می دهد. درست است که خودروی سیه نا در حدود ۰.۳ متر مکعب فضای بیشتری را در اختیار شما می گذارد، و در پشت ردیف سوم نیز فضای زیادی دارد، اما کرایسلر با داشتن قابلیت Stow ‘n’ Go برای بار و مسافرین، یک سر و گردن از رقبا بالاتر است. این سیستم در سال ۲۰۱۸ بازطراحی شده تا راحتی بیشتری را به ارمغان آورد.

زمانی که صندلی ها بالا روند، فضای موجود در کف ماشین می تواند خرید های شما را مخفی کند. اگر بخواهیم بار بیشتری را درون ماشین قرار دهیم، صندلی ها به سادگی و بسرعت تا شده و یک فضای بزرگ برای جادادن قفسه کتاب و حتی ۳۲ تخته چوب را فراهم می اورد.

 

کودک پسند بودن: کرایسلر پسیفیکا

جایگاه سوم

۲ صفحه نمایش ۱۰ اینچی در پشت صندلی مسافرین نصب شده و بازی های دو نفره در آن نصب شده است. این کامپیوتر قابلیت اتصال USB و HDMI، دسته بازی و گوشی هوشمند را دارا می باشد. می توان با نرم افزار CarPlay شرکت اپل که در سال ۲۰۱۸ منتشر می شود، فیلم های گوشی را روی این کامپیوتر تماشا کرد.

۶ اسپیکر این ماشین دارای فناوری حذف نویز می باشند. حتی می توان از سیستم آلپاین استفاده کرد که ۱۳ اسپیکر دارد. اگر به موسیقی علاقه دارید، می توان به سراغ سیستم هارمون کاردون رفت تا ۲۰ اسپیکر را درون خودروی شما جای دهد.

پسیفیکا دارای فناوری wifi و ۴G LTE است. در کلاس های بالاتر این خودرو، می توان از جاروبرقی ماشین برای تمیز کردن خودرو استفاده کرد.

کودک پسند بودن: سیه نا شرکت تویوتا

جایگاه دوم

کامپیوتر این خودرو با داشتن ۵ پورت usb امکان اتصال یک صفحه نمایش بزرگ و یا دو صفحه ی مجزای کوچکتر را فراهم می آورد. پخش کننده دی وی دی یا بلوری را می توان به سادگی به این کامپیوتر متصل کرد. این سیستم دارای یک هدفون بی سیم است. پخش ویدیو از روی گوشی هوشمند قابلیت جدیدی است که امسال به این خودرو اضافه می شود.

همانطور که اشاره شد، صندلی های ردیف دوم تجربه ی خوبی را برای مسافرین به ارمغان می آورد. کودکان بزرگتر از سیستم صوتی ultra-premium JBL با کیفیت بالا ومحدوده صدای عالی لذت می برند. ساب این سیستم می تواند باس واقعی تولید کند.

همچنین می توان با پرداخت وجهی قابلیت اتصال ۴G را در این ماشین قرار داد.

 

کودک پسند بودن: ادیسه شرکت هوندا

برنده

سیستم پیشرفته سرگمی در خودروی ادیسه یک صفحه نمایش ۱۰.۲ اینچی داشته که بین ردیف دوم و سوم مسافرین تقسیم شده است. این صفحه نمایش با استفاده از اپ هایی نظیر PBS Kids, Toon Goggles, Happy Kids و Apple CarPlay می تواند تصاویر ویدیویی را بدون تاخیر پخش کند. پخش کننده های دی وی دی را می توان به سادگی به پورت HDMI آن متصل کرد. سه پورت USB و ۴ پریز برق در این ماشین وجود داشته که سه تای انها ۱۲ ولتی و یکی از آنها ۱۱۰ ولتی است.

پشت ماشین مکانی راحت برای کودکان بوده و سیستم دوربین عقب امکان مشاهده ی پشت ماشین را برای راننده و مسافرین فراهم می آورد. همچنین در این خودرو، امکان ارتباط داخلی برای مسافرین وجود دارد.

قابلیت اتصال wifi و ۴G LTE نیز در این ماشین موجود می باشد.

 

ایمنی: ادیسه شرکت هوندا

جایگاه سوم

دو جنبه ی مهم ایمنی خودرو عبارتند از حفظ سرنشینان از تصادف و توانایی جلوگیری از تصادف. آخرین طراحی خودروی ادیسه بگونه ای است که به استانداردهای سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ها و سازمان بیمه برای ایمنی جاده ها دست می یابد. اما هنوز تست کاملی روی این ماشین انجام نشده است.

مدل های قبلی ادیسه در تست های تصادف بسیار عالی عمل کرده اند، اما فاقد توانایی جلوگیری از تصادف بودند و بنابراین امتیاز انها در مقایسه با رقبا پایین می امد. در سال ۲۰۱۸، شرکت هوندا یک دوربین دید از عقب استاندارد و سیستم نظارت بر باد لاستیک را را در تمام مدل های این ماشین قرار می دهد. همه ی مدل های این ماشین در خود این خصوصیات ایمنی را دارا می باشند : سیستم ترمز کاهش برخورد، سیستم کنترل در شرایط یخبندان، سیستم هشدار انحراف از جاده.

 

ایمنی: کرایسلر پسفیکا

جایگاه دوم

کرایسلر پسیفیکا حائز عنوان “Top Safety Pick+” از سوی سازمان IIHS شده است. این عنوان بیانگر بالاترین درجه ی ایمنی خودروها در تصادفات و برتری سیستم جلوگیری از تصادف و کاهش برخورد است. سازمان NHTSA در تمامی تست های سمت جلو و عقب، به این خودرو ۵ ستاره داده که بالاترین امتیاز در این رده است.

قابلیت نظارت نقطه کور و ردیابی تقاطع در مدل های پسیفیکا یک قابلیت استاندارد است، اما خصوصیاتی نظیر ترمز اضطراری، کنترل سرعت پویا و هشدار انحراف از مسیر و سیستم کمک فرمان تنها در مدل های بالاتر به عنوان قابلیت های اضافه وجود دارند.

 

ایمنی: سیه نا شرکت تویوتا

برنده

این خودرو از سازمان NTHSA و IIHS امتیازهای بالایی در دسته ی محافظت در تصادف گرفته است، اما قابلیت جلوگیری از تصادف و کاهش برخورد است که این خودرو را بالاتر از باقی مینی ون ها قرار می دهد. در سال ۲۰۱۸ تمام مدل های سیه نا دارای سیستم ایمنی تویوتا خواهند بود: هشدار قبل از برخورد با ردیابی عابر پیاده و ترمز خودکار. کنترل سرعت پویا، هشدار خروج از مسیر با کمک فرمان و کنترل نور خودکار.

سیه نا تنها مینی ونی است که دارای قابلیت ۴ چرخ متحرک است و با این توانایی کنترل بیشتری در شرایط نامساعد جاده فراهم می شود.

 

ارزش خرید: کرایسلر پسیفیکا

جایگاه سوم

قیمت: $۲۶,۹۹۵-$۴۳,۶۹۵

در سال ۲۰۱۸، کرایسلر پسیفیکا در ۶ مدل در دسترس خواهد بود. مدل پایه ی  L در سال جدید موجود خواهد شد و برای افرادی که هزینه خودرو برایشان اهمیت دارد مناسب است. خودروی پایه پسیفیکا نیز چنین قابلیت هایی را دارد، اما ترکیب خصوصیا ایمنی و دو صفحه نمایش در صندلی های عقب در مدل L پلاس موجود خواهد بود و ۴۰ هزار دلار قیمت خواهد داشت. شاید ترجیح بدهیم که با هزینه ای کمتر و بدون وجود قابلیت های گران قیمت، ایمنی و شادی کودکان خود را تامین کنیم.

 

ارزش خرید: سیه نا شرکت تویوتا

جایگاه دوم

قیمت : $۲۹,۷۵۰-$۴۷,۳۱۰

در سال ۲۰۱۸، هر مدل از خودروی سیه نا با قابلیت های ایمنی بالا عرضه خواهند شد. کنترل جو سه ناحیه ای در کنار سیستم چند رسانه ای آخرین مدل، مسیریابی انلاین و برنامه هوشمند infotainment در این مدل ها قرار خواهد گرفت.

مدل XLE Premium که قیمتی حدود $۳۹,۵۰۰ خواهد داشت، سیستم صوتی به روز، سیستم چند رسانه ای با کیفیت بالا، سیستم ارتباط داخلی بین ردیف های خودرو، پخش کننده دی وی دی در صندلی عقب با دو صفحه نمایش و نظارت بر نقاط کور را در خود جای داده است.

 

ارزش خرید: ادیسه شرکت هوندا

بنده

قیمت: $۲۹,۹۹۰-$۴۶,۶۷۰

ادیسه شرکت هندا ارزش خرید بالایی دارد. تمام قابلیت های ایمنی در مدل EX این خودرو که یک مرحله از مدل پایه بالاتر است، موجود بوده و قیمتی معادل $۳۳,۸۶۰ دارد. همچنین این مدل قابلیت هایی نظیر یکپارچه سازی با گوشی هوشمند، نرم افزارهای Android Auto و Apple CarPlay، پریز برق ۱۲ ولت، پورت USB، بلوتوث، کنترل جو سه ناحیه ای و … را در خود جای داده است.

سیستم سرگرمی عالی در صندلی های عقب تنها در مدل EX-L در قیمتی معادل $۳۷,۳۶۰ عرضه خواهد شد و دارای قابلیت صندوق عقب برقی است.

 

برنده کلی از بین این سه مینی ون: سیه نا شرکت تویوتا

سیه نا ۲۰۱۸ نسبت به خودروی کرایسلر پسیفیک قابلیت های استاندارد و ایمنی بالایی را فراهم آورده و خود را جلوتر از مدل ۲۰۱۷ قرار می دهد. درست است که پاسیفیکا فضایی مجلل داشته و قابلیت های ایمنی درجه یکی را فراهم می اورد، اما قیمت آن بالاست. ما هنوز به افرادی که به دنبال مینی ون لوکس می گردند، پاسیفیکا را پیشنهاد می کنیم؛ خودروی گران قیمت دیگری به درد آنها نمی خورد. بقیه بهتر است به سراغ محصولات تویوتا یا هوندا بروند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *