صفحه نخست / سرخط اخبار / تحریم هوایی ایران ادامه پیدا خواهد کرد / فرانسه منتظر آمریکا برای تحویل ۸ هواپیما به ایران

تحریم هوایی ایران ادامه پیدا خواهد کرد / فرانسه منتظر آمریکا برای تحویل ۸ هواپیما به ایران

تحریم هوایی ایران ادامه پیدا خواهد کرد / فرانسه منتظر آمریکا برای تحویل ۸ هواپیما به ایران

برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه با اعلام این خبر گفت این هواپیماها قرار بوده تا پیش از روز ششم اوت (۱۵ مرداد) سال جاری تحویل داده شوند. ای‌تی‌آر هواپیمایی است که به طور مشترک توسط شرکت فرانسوی ایرباس و شرکت ایتالیایی «لئوناردو فین‌مکانیکا» ساخته می‌شود. این هواپیما یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای توربو ملخ‌دار در جهان است که برای جابجایی کمتر از ۹۰ مسافر طراحی شده است.

آقای لومر روز سه‌شنبه ۹ مرداد در گفتگویی با شبکه ب‌اف‌ام فرانسه گفت: «هفته‌هاست که من مشغول مذاکره با همتای آمریکایی‌ام استیون منوچین هستم و امید دارم در مورد برخی مسائل مربوط به بنگاه‌های تجاری فرانسوی از سوی طرف آمریکایی گشایشی حاصل شود.»

وی در این زمینه افزود: «منظور من از این شرکت‌های فرانسوی به ویژه هواپیماهای حمل و نقل منطقه‌ای (ATR) است که ۸ فروند است و قرار بوده تا پیش از ششم اوت [به ایران] تحویل داده شود.»

برونو لومر با یادآوری این که فروش این تعداد هواپیما به ایران بخش مهمی از گردش مالی این شرکت هواپیماسازی را تشکیل می‌دهد، افزود که به چراغ سبز از سوی آمریکا برای این معامله «بسیار امیدوار» است.

هواپیمای ای‌تی‌آر شرکت آسمان

کریستیان شرر، رئیس شرکت ای‌تی‌آر نزدیک به یک ماه پیش گفته بود به دلیل برقراری مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران فروش تمامی ۱۲ فروند هواپیمای این شرکت به ایران متوقف شده است.

داوید وارگاس، سخنگوی شرکت هواپیماسازی ای‌تی‌آر سال گذشته پس از سقوط هواپیمای قدیمی این شرکت در حوالی یاسوج، در گفتگو با یورونیوز گفته بود که شرکت ایران ایر در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲۰ فروند از هواپیماهای نسل جدید‌ ای‌تی‌آر را خریداری کرده که ۸ فروند آن تا کنون به این شرکت تحویل داده شده است.

منبع : یورو نیوز

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *