صفحه نخست / سرخط اخبار / تاثیر ارزش پول ایران در صنعت توریسم / افزایش ۹۳ درصدی حضور گردشگران در مشهد

تاثیر ارزش پول ایران در صنعت توریسم / افزایش ۹۳ درصدی حضور گردشگران در مشهد

تاثیر ارزش پول ایران در صنعت توریسم / افزایش ۹۳ درصدی حضور گردشگران در مشهد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از افزایش ۹۳ درصدی اسکان مسافران خارجی طی ۱۰ روز اول مردادماه جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

یوسف بیدخوری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سال گذشته در این بازه زمانی میزان ورود و ثبت اقامت مسافران و زائران خارجی در واحدهای اقامتی استان ۳۱ هزار نفر بود که امسال این رقم به حدود ۶۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی دلیل افزایش اقامت را ناشی از نوسانات قیمت ارز عنوان کرد و گفت: اگر چه در گذشته هم ایران و به ویژه مشهد مقدس یکی از مقاصد سفر ارزان به شمار می آمد اما با توجه به تغییرات به وجود آمده در بازار ارز، حرکت موجی از مسافران به ایران و بخصوص خراسان رضوی و مشهد آغاز شده است.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای گردشگری و مراکز اقامتی خراسان رضوی، بیان کرد: هم اینک هزار و ۵۳۹ واحد اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر در این استان وجود دارد.

با توجه به وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد مقدس، استان خراسان رضوی سالانه پذیرای حدود ۳۰ میلیون زائر و مسافر داخلی و خارجی است.

استان خراسان رضوی با وجود بیش از ۱۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه اول کشور در این بخش را دارد.

از ابتدای تابستان امسال هشت میلیون و ۲۲۳ هزار و ۷۲۱ مسافر وارد خراسان رضوی شده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال چهار درصد رشد دارد.

منبع: انتخاب

در همین رابطه

تجمع دانشجویان مشهدی در مقابل قوه قضاییه/تجمع آرام دانشجویان برای برخورد با مفسدان اقتصادی

تجمع دانشجویان مشهدی در مقابل قوه قضاییه/تجمع آرام دانشجویان برای برخورد با مفسدان اقتصادی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *