صفحه نخست / سلامت / بهترین محصولات ضد چروک پوست/ ۱۰ محصولی که واقعا شما را جوان می کند.
بهترین محصولات ضد چروک پوست
Woman with photo of elderly woman's eyes on hers'

بهترین محصولات ضد چروک پوست/ ۱۰ محصولی که واقعا شما را جوان می کند.

بهترین محصولات ضد چروک پوست کدام هستند؟ به راستی برترین محصولات زیبایی آرایشی که فارغ از تبلیغات به پوست ما نشاط ببخشند کدام هستند؟ محصولات ضد پیری باعث کاهش اثرات گذر زمان بر پوست شما شده و حتی در برخی موارد این اثرات را معکوس می کنند.

در اینجا به ۱۰ روش جهت شادابی چهره اشاره می کنیم.

 

  1. SPF با روی

استفاده روزمره از کرم های ضد آفتاب SPF بهترین روش برای کاهش اثر پیری پوست است. متخصصین امراض پوستی توصیه می کنند همواره از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، اما علاقه ی خاصی به فلز روی دارند. آنها معتقدند که روی، پوست حساس شما را خراش نمی دهد بلکه بهترین حفاظت را در برابر تابش ماورابنفش ایجاد می کند.

 

  1. رتینوئید

این ماده بیشترین اثر را بر کاهش پیری پوست می گذارد. تحقیقات نشان می دهند که رتینوئید میزان کلاژن را افزایش داده و باعث استحکام پوست می شود. همچنین این ماده از بوجود آمدن چین و چروک در صورت جلوگیری می کند.

 

  1. سرم ویتامین ث

چنانچه در زیر کرم ضد آفتاب از ویتامین ث استفاده شود، پوست در برابر اشعه آفتاب، بهتر محافظت می گردد.

بهتر است از میزان ویتامین ث ۱۵ درصد استفاده شود و آن را درون محفظه ای غیر قابل نفوذ قرار دهید.

 

  1. اسیدهای چرب اُمگا

اسید های چرب اُمگا، مخصوصا ۹s، به مرطوب ماندن پوست کمک کرده و از آن در برابر محرک های بیرونی محافظت می کند. در این بین روغن آرقان به عنوان یک مرطوب کننده ی عالی توصیه می شود. این ماده سبب ایجاد آکنه نمی شود و آنتی اکسیدانی قدرتمند است.

 

  1. درمان مژه

با افزایش سن، ابرو و مژه نازک و کمرنگ می شوند و چشمان شما خسته و کوچک به نظر می رسد.

یکی از بهترین روش ها برای کلفت کردن مژه استفاده از داروی Latisse است. با تهیه روغن نارگیل از مغازه با شکننده شدن مژه مبارزه کنید. تنها کافیست لایه ای نازک از این روغن را هرشب روی مژه هایتان بمالید.

 

  1. نیاسینامین

متخصصین پوست نیاسینامین را به دلیل وجود ویتامین ب ۳ در آن، توصیه می کنند. این ماده باعث آبرسانی، جلوگیری از دفع آب و روشن شدن پوست می شود. همچنین رنگدانه های نامتعارف پوست نظیر زخم آکنه یا آفتاب سوختگی را محو می کند.

  1. مکمل های آنتی اکسیدان

تمام داروهای پوستی، تنها برای مصرف موضعی نیستند. متخصصین توصیه می کنند به رژیم غذایی خود آنتی اکسیدان بیافزایید. آنها معتقدند که این ماده با پیری مبارزه می کند.

 

  1. پرکننده های اسید هیالورونیک

برای مبارزه با چین و چروک صورت و گونه، از یک ماده ی آزمایشگاهی به نام اسید هیالورونیک استفاده می شود. تزریق این ماده عملکرد بهتری به نسبت مواد موضعی دارد.

 

  1. اسید آلفا هیدروکسی

این اسید سلول های مرده پوست را از بین می برد. همچنین این ماده باعث از بین رفتن رنگ های غیر معمول در پوست می شود.

 

  1. تزریق سم بوتولینوم

تزریق این ماده باعث از بین رفتن چین و چروک صورت می شود. از سال ۲۰۰۰ تا کنون استفاده از این ماده ۷ برابر شده است. این ماده باعث رهاسازی عضلات صورت و از بین رفتن خط اخم و پیشانی می شود.

 

در همین رابطه

چگونه شب ها بخوابیم / درمان ساده و خانگی بی خوابی در ۶۰ ثانیه

چگونه شب ها بخوابیم / درمان ساده و خانگی بی خوابی در ۶۰ ثانیه برای درمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *