صفحه نخست / سرخط اخبار / بهترین سیستم عامل برای گیمر ها / پرطرفدارین سیتسم عامل کدام است

بهترین سیستم عامل برای گیمر ها / پرطرفدارین سیتسم عامل کدام است

بهترین سیستم عامل برای گیمر ها / پرطرفدارین سیتسم عامل کدام است

ویندوز ۱۰ با انبوهی از قابلیت‌های جدید برای گیمرها عرضه شد و مایکروسافت رؤیاهای بزرگی در سر داشت، با این حال تازه‌ترین آمار Steam نشان می‌دهد ویندوز ۱۰ انتخاب اول گیمرها نیست.

آمار جدید منتشر شده از سوی Valve نشان می‌دهد از سرعت مهاجرت گیمرها از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ کاسته شده و ویندوز ۷ با سهم ۶۸.۵۰ درصد در ماه فوریه، سیستم عامل شماره یک گیمرها است. اما در آن سو ماه گذشته ویندوز ۳.۰۶ درصد از سهم خود را از دست داده و ویندوز ۱۰ با رشد ۲.۷۱ درصد، ۲۵.۴۱ درصد سیستم‌های گیمینگ را در اختیار دارد. جالب‌تر اینکه سهم نگارش ۶۴ بیتی ویندوز ۸.۱ با ۰.۱۳ درصد رشد به ۲.۲۶ درصد رسیده است و حتی سیستم عامل ترد شده Windows XP شاهد ۰.۰۳ درصد رشد بوده و حالا ۰.۲۱ درصد سیستم گیمرها را در اختیار  دارد.

در مجموع این آمار نشان می‌دهد سهم ویندوز مایکروسافت با ۰.۰۷ درصد کاهش، به ۹۸.۳۱ درصد رسیده و سهم سیستم عامل macOS اپل با ۰.۰۲ درصد رشد، به ۱.۳۳ درصد رسیده است. سهم  لینوکس نیز به لطف رشد محبوبیت Ubuntu به ۰.۰۵ درصد رسیده است.

علی رغم اینکه کاهش سهم ویندوز ۷ از بازار گیمینگ و بهبود جایگاه ویندوز ۱۰ قابل تصور بود، اما به نظر می‌رسد محبوبیت بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds در چین، عامل اصلی برهم خوردن معادلات مایکروسافت باشد. سال ۲۰۱۷ ویندوز ۱۰ توانسته بود به سیستم عامل شماره گیمرها تبدیل شود اما حالا جایگاه خود را به ویندوز ۷ واگذار کرده است. گفته می‌شود اغلب گیمرهای چینی که به بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds می‌پردازند، از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند که شمار بالای آنها باعث شده آمارها به نفع ویندوز ۷ تغییر کند.

منبع : شهر سخت افزار

در همین رابطه

مشکل معرفی مسیر های بد WAZE / حمله گسترده بد افزار ها به مسیر یاب های اینترنتی

مشکل معرفی مسیر های بد WAZE / حمله گسترده بد افزار ها به مسیر یاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *