صفحه نخست / سلامت / بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن/ ۷ تغییر ساده که همه چیز را دگرگون می کند
بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن/ ۷ تغییر ساده که همه چیز را دگرگون می کند

بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن : ۷ تغییر ساده که همه چیز را دگرگون می کند

 

  1. در نوع قهوه مورد علاقه تان تجدید نظر کنید

به جای نوشیدن لاته کاراملی پر کالری با قند بالا، قهوه را با شیر بادام شیرین نشده و دارچین بنوشید. می توانید شیر بادام را بزنید و به شکل خامه در بیاورید، و همچنین با اضافه کردن دارچین، طعمی فوق العاده به قهوه بدهید. به علاوه، با این کار، ۱،۶۰۰ کالری در هفته کم تر مصرف می کنید که برابر است با ۹ کیلوگرم کاهش وزن در یک سال!

 

  1. نوشابه ننوشید

این مورد، یکی از بدیهیات است، اما احتمالا یکی از چالش برانگیز ترین این موارد نیز باشد. هنوز هم خیلی از ما نوشابه می نوشیم و سلامتی خود را به خطر می اندازیم. اما اگر ۲۸ گرم نوشابه (۱۴۰ کالری) را با آب یا آب گازدار طبیعی جایگزین کنید، بیش از ۶ کیلوگرم در سال کاهش وزن خواهید داشت. فقط یادتان باشد نوشابه رژیمی استفاده نکنید. پژوهش های اخیر نشان می دهد که شیرین کننده های مصنوعی نیز وزن را به همان میزان بالا می برد.

 

  1. به جای پاستای معمولی، پاستای کدوسبز را امتحان کنید

اگر تنها یک هفته به جای پاستای معمولی، پاستای کدو سبز درست کنید، بیش از یک کیلوگرم در سال کاهش وزن خواهید داشت. پس اگر دوست داشتید، این رژیم را ادامه دهید و وزن بیشتری، کم کنید. این رژیم  به خاطر کاهش وابستگی فرد به انسولین، برای افراد دیابتی یا افراد مبتلا به کبد چرب غیر الکلی مفید است.

 

  1. نوشیدنی های شیرین و الکلی مصرف نکنید

زمانی که می خواهید وزن کم کنید، حتما الکل (مخصوصا انواع شیرین شده آن) را حذف کنید. همیشه بهترین نوشیدنی، آب است. به این وسیله می توانید ۱،۰۰۰ کالری در هفته صرفه جویی کرده و بیش از ۷ کیلوگرم در سال کاهش وزن داشته باشید.

 

  1. خودتان سس سالاد را درست کنید

سس های پر کالری را با یک سس عالی متشکل از روغن زیتون و سرکه بالزامیک، جایگزین کنید و ۱.۵ کیلوگرم در سال کم کنید.

  1. یک میان وعده سالم تر انتخاب کنید

اگر بگوییم که چیپس بعدازظهرهایتان را با یک کاسه کرفس و هوموس عوض کنید، احتمالا به حرف ما اعتنایی نخواهید کرد. پس به جای آن، تردهای پارمزان درست کنید و از آن ها میل کنید. با اینکه مارک های مختلف چیپس، کالری های متفاوت دارند، اما حدود ۱۴۰ کالری برای آنان در نظر می گیریم. تردهای پارمزان ۱۰۰ کالری دارند و کربوهیدرات هم ندارند. این کار باعث کاهش مصرف ۲۵۰ کالری در هفته می شود.

  1. برنج گل کلم را امتحان کنید

گل کلم را تقریبا همه جا می توانید پیدا کنید و طرز تهیه برنج آن نیز بسیار آسان است. به علاوه، گل کلم یکی از بهترین مواد غذایی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان به شمار می رود. یک لیوان برنج گل کلم، فقط ۴۰ کالری دارد، در حالیکه برنج سفید ۱۷۰ کالری دارد. یعنی با این روش می توانید ۱۳۰ کالری صرفه جویی کنید. اگر این کار را فقط سه روز در هفته انجام دهید، می توانید حدود ۲۰،۰۰۰ کالری در سال، کم تر مصرف کنید.

البته به خاطر داشته باشید که کاهش وزن به بسیاری از متغیرها بستگی دارد و کالری تنها بخشی از معادله است. ژنتیک، سطح فعالیت، جنسیت، سن و وضعیت بیماری، همه عوامل ی هستند که بر توانایی کاهش یا ثابت نگه داشتن وزن، تاثیر می گذارند. اما با وجود همه این ها، تغییر سبک زندگی، مانند تغییر برخی از مواد غذایی که در اینجا پیشنهاد شد، می تواند به حرکت شما در مسیر درست کمک کند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

7روش برای مقابله با مشکلات قلبی/با این 7 روش همین الان انسان سالمتری خواهید بود

۷روش برای مقابله با مشکلات قلبی/با این ۷ روش همین الان انسان سالمتری میشوید

۷روش برای مقابله با مشکلات قلبی/با این ۷ روش همین الان انسان سالمتری میشوید سریعترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *