صفحه نخست / اقتصاد / بهترین تمرینات ورزشی / با این ۵ ورزش همه چیز را به دست آورید
بهترین تمرینات ورزشی / با این 5 ورزش همه چیز را به دست آورید

بهترین تمرینات ورزشی / با این ۵ ورزش همه چیز را به دست آورید

بهترین تمرینات ورزشی / با این ۵ ورزش همه چیز را به دست آورید

 

اگر فکر می کنید که شرکت در دوی ماراتن باعث تناسب اندام بدن می شود ، دکتر مین لی در دانشکده ی پزشکی هاروارد برای شما خبرهایی دارد. دوی ماراتن آنچنان هم که به نظر می رسد برای بدن شما خوب نیست.

بجای دویدن های طولانی، که برای مفاصل و سیستم گوارش شما دشوار است، توصیه می شود که ۵ حرکت ورزشی را انجام دهید. این حرکات باعث کاهش وزن و ماهیچه سازی و همچنین حفاظت از مغز و قلب شما و تقویت استخوان ها می شوند.

در اینجا به چند تمرین ورزشی مفید اشاره می کنیم.

  1. شنا

به نظر متخصصان ورزش و سلامتی، شنا می تواند بهترین ورزش باشد. شنا علاوه بر بکارگیری تقریبا تمام عضلات بدن شما، می توان ضربان قلب را بالا برده تا سلامت قلب بهبود یابد و از کاهش عملکرد مغز که به واسطه ی پیرشدن به وجود می آید جلوگیری کند. علاوه بر این، شناور بودن در آب باعث می شود که این ورزش تقریبا هیچ وزنی بر روی مفاصل وارد نکند. شنا برای افراد مبتلا به آرتریت بسیار مناسب است زیرا در این ورزش فرد وزن کمتری را حمل می کند.

زمانی که شما به طور منظم حداقل ۳۰ تا ۴۵ دقیقه شنا کنید، شما در حال انجام ورزش ایروبیک هستید و این باعث مبارزه با افسردگی، سرحال کردن شما، کاهش استرس و سایر مزایا می شود.

 

  1. تای چی

تای چی که بعضا به آن تای چی چوان گفته می شود یک هنر رزمی چینی است که مجموعه ای از حرکات روان و دلپذیر را ترکیب کرده تا نوعی از مدیتیشن متحرک را ایجاد کند. این ورزش به آرامی و با تمرکز بالا و توجه خاص به نفس عمیق انجام می شود. از آنجاییکه تمرین کنندگان با هر سرعتی که می خواهند ورزش را انجام می دهند، بنابراین تای چی برای افراد مختلف صرفنظر از سن و تناسب اندام آنها قابل استفاده است.

تای چی بخصوص برای افراد مسن عالی است زیرا تعادل مولفه ای مهم در تناسب اندام است و تعادل چیزی است که با افزایش سن آن را از دست می دهیم.

 

  1. تمرینات قدرتی

تمرینات کششی در پایه ای ترین شکل خود شامل استفاده از وزنه برای مقاومت در برابر کشش جاذبه است. وزنه ای که از آن استفاده می کنید می تواند بدن خود شما ، وزنه های آزاد نظیر هالتر و دمبل، باندهای الاستیک یا وزنه مچ پا باشد.

تحقیقات نشان می دهند که شما می توانید از وزنه های سنگین و تعداد تمرینات کمتر و یا از وزنه های سبک و تکرارهای بیشتر برای ساخت ماهیچه ی نیرومند و محکم استفاده کنید.

کریس جوردن فیزیولوژیست ورزشی که ورزش های ۷ دقیقه ای جانسون را طراحی کرده است، در مصاحبه با بیزینس اینسایدر گفت که بزرگسالان سالم باید در ۴ تا ۵ روزی که در هفته ورزش می کنند، ۲ یا ۳ بار بسراغ تمرینات مقاومتی بروند.

همچنین می توان از تمرینات با شدت بالا در بازه زمانی کوتاه (HIIT) استفاده کرد که برای رسیدن به همین منافع یکسان یا مشابه، مزایای قلبی عروقی دوچرخه سواری و یا دویدن را با تمرینات استقامتی ترکیب می کند.

هر ورزشی که انجام می دهید، سعی کنید در انجام آن استوار بمانید.

ثبات رمز موفقیت است.

 

  1. پیاده روی

شاید پیاده روی ناچیز به نظر برسد، اما می تواند دارویی قدرتمند باشد.

چندین مطالعه این چنین پیشنهاد کرده اند که پیاده روی در مدت حداقل ۳۰ دقیقه، حتی با سرعتی معتدل یا آهسته برای مغز و بدن شما مفید است. مطالعه ای اخیرا نشان داد که در بزرگسالان ۶۰ تا ۸۸ سال، پیاده روی به مدت ۳۰ دقیقه در چهار روز هفته برای ۱۲ هفته می تواند پیوندها را در ناحیه ای از مغز شما تقویت کرده که در آن پیوندهای ضعیف با از دست دادن حافظه مرتبط هستند. بنابر یک بررسی مقدماتی که در بین افراد مبتلا به افسردگی شدید صورت گرفت، این چنین مشخص شد که تنها ۳۰ دقیقه پیاده روی بر روی تردمیل در ۱۰ روز متوالی باعث کاهش معنی دار افسردگی در فرد می شود.

اگر در حال حاضر به طور منظم ورزش نمی کنید، توصیه می شود که با پیاده روی روزانه به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شروع کرده و مدت آن را تا ۳۰ یا ۶۰ دقیقه افزایش دهید.

 

  1. تمرینات کگل

تمرینات کگل برای مردان و زنان اهمیت دارد زیرا به تقویت گروهی از ماهیچه ها به نام عضله کف لگنی کمک می کند. با افزایش سن، این عضلات که شامل رحم، مثانه، روده کوچک و مقعد می شوند، ضعیف خواهند شد. اما تقویت آنها مزایایی شامل جلوگیری از حوادث خجالت اور نظیر دفع مثانه یا خروج ناگهانی گاز می شود.

روش صحیح انجام تمرینات کگل عبارت است از فشرده شدن عضلاتی که وظیفه ی آنها حفظ ادرار یا گاز است. در این روش عضلات به مدت دو تا سه ثانیه منقبض شده و سپس رهاسازی عضلات انجام می شود و این عمل برای ۱۰ بار تکرار می گردد. اگر می خواهید به بهترین نتیجه برسید، این تمرین را در روز ۴ تا ۵ بار انجام دهید.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد

قیمت داروی پیوند کلیه / داروی پیوند کلیه در سراسر کشور رایگان شد به گزارش خبرگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *