صفحه نخست / سرخط اخبار / برگزاری رفراندوم دوباره در ایران ؟ / نظر جعفر زاده ایمن ابادی پیرامون مشکللات اقتصادی

برگزاری رفراندوم دوباره در ایران ؟ / نظر جعفر زاده ایمن ابادی پیرامون مشکللات اقتصادی

برگزاری رفراندوم دوباره در ایران ؟ / نظر جعفر زاده ایمن ابادی پیرامون مشکللات اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده رشت و نایب‌رئیس فراکسیون مستقلین با بیان اینکه آمریکا به دنبال راه انداختن دعوا میان مسئولان است، گفت: شرایط فعلی کشور برآمده از شرایط داخل و خارج از کشور است. من اولین چیزی که توصیه می‌کنم این است که به‌واقع همه تمرکزشان را حفظ کنند. یکی از جنگ‌هایی روانی که آمریکا به راه انداخته دعوای میان روسا، مسئولان و متولیان امر است.

 

او در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» گفت: آمریکا می‌خواهد هرکسی، دیگری را مقصر بداند و به یکدیگر پرخاش کنند. طبیعی است که ما باید انسجام، وحدت و وفاق را حفظ کنیم تا بتوانیم به نتیجه‌ای برسیم. در ایجاد شرایط کنونی عوامل خارجی و داخلی بی‌اثر نیستند.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: در داخل مشکلات ساختاری و مدیریتی را شاهد هستیم. اینکه می‌گوییم آقای روحانی در کابینه خانه‌تکانی کند به معنای این نیست که با خانه‌تکانی تمامی مسائل به‌صورت کامل حل می‌شود. با اصلاح ساختار هم مشکلات به‌صورت کامل حل نمی‌شود. حتی با مذاکره یا مقاومت هم نمی‌توانیم بگوییم مشکلات ۱۰۰ درصد حل می‌شود. بلکه زنجیره‌ای از اقدامات چه در داخل و چه در خارج در چند بعد باید انجام شود.

 

جعفرزاده در خصوص وظیفه نمایندگان در شرایط کنونی، گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که هرکسی به دنبال تبرئه و بی‌گناهی خودش است. تریبون مجلس که روشن می‌شود شاهد حمله به رئیس‌جمهور هستیم، حتی از سوی کسانی‌که برای آقای روحانی هزینه کردند. در حوزه دولت هم‌زمانی که مصاحبه‌ها را می‌خوانیم یا گوش می‌دهیم شاهد هستیم که می‌گویند اگر مجلس این کار را کند یا آن کار را کند… من اصرار دارم بجای این روحیه پرخاشگری و محکوم کردن همدیگر باهم مشکلات را حل کنیم.

 

او ادامه داد: به نظر می‌رسد باید یک کدخدا منشی ایجاد شود؛ چون در این میان، مردم هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. همچنین باید توجه داشت حداقل حدود ۴۰ درصد از مشکلاتمان مربوط به عوامل خارجی است منتها من فکر می‌کنم می‌توانستیم اقداماتی را انجام بدهیم که ندادیم.

 

جعفرزاده با انتقاد از بی‌برنامگی دولت در شرایط کنونی، گفت: در حال حاضر تقریباً بخش‌های اعظمی از دولت بی‌برنامه است. برای مثال اگر به هر بانکی بروید و بپرسید چه برنامه‌ای برای ۶ ماه آینده دارند، خواهید دید که برنامه‌ای ندارند. البته سازمان برنامه‌وبودجه سه سناریو را برای اوضاع کنونی ارائه کرد اما به ضرس قاطع می‌گویم که وزارتخانه‌های صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، تعاون و کار برای ۶ ماه آینده هیچ برنامه‌ای ندارند.

 

او با اشاره به جلسات کمیسیون مطبوعش با سازمان‌ها و نهادهای دولتی، گفت: در کمیسیون برنامه‌وبودجه از سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادها دعوت می‌کنیم و تأکید می‌کنیم که ما آماده کمک هستیم چون مجلس نقش نظارتی دارد نه اجرایی. اما به آن‌ها می‌گوییم برنامه بیاورید که اگر برفرض ۵۰ درصد از درآمد کشور تحقق پیدا نکرد این برنامه را داریم و… اما هیچ‌کدام از این موارد اتفاق نمی‌افتد و سازمان‌ها برنامه‌ای ارائه نمی‌کنند.

 

این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه، گفت: بجای اینکه همدیگر را محکوم کنیم باید تمام تلاشمان در این جهت باشد که به همدیگر کمک کنیم تا بتوانیم فشار را کم کنیم.

 

جعفرزاده ادامه داد: در حال حاضر تن صداها بالا رفته که به دلیل این است که می‌خواهند بیان کنند ما بی‌گناه هستیم. حرف من این است که در شرایط موجود همه و همه مقصر هستند. ای‌کاش کلمه هیچ، هیچ‌وقت به وجود نمی‌آمد و اینکه بگوییم ما بی‌تقصیریم چنین نیست. هم دولت و هم مجلس در شرایط کنونی مقصر هستند ولی الآن نبش قبر به نفع هیچ‌کس نیست. من تأکید دارم مسئولان و متولیان ضمن کنترل اعصاب و تمرکز خودشان، در بازی آمریکا قرار نگیرند و تدبیر کنند.

 

او در خصوص تأثیر رفراندوم در بهبود شرایط اجتماعی کنونی، گفت: از رفراندوم می‌توان مطابق آنچه در قانون اساسی آمده استفاده کرد و قطعاً می‌تواند به بهبود فضای اجتماعی کمک کند.

 

این نماینده مجلس تأکید کرد: در حال حاضر هنوز به نقطه‌ای نرسیده‌ایم که بخواهیم از رفراندوم استفاده کنیم ولی اگر جلو برویم شاید ضرورت پیدا کند که از رفراندوم استفاده کنیم. برای مذاکره و یا هر اقدام دیگری شاید اگر به آرای عمومی مراجعه کنیم بتواند بسیاری از تنش‌های اجتماعی را در آینده کاهش دهد.

منبع : اعتماد آنلاین

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *