صفحه نخست / سلامت / برقراری رابطه سالم عاشقانه / عادت های بدی که به رابطه زناشویی لطمه می زند
برقراری رابطه سالم عاشقانه / عادت های بدی که به رابطه زناشویی لطمه می زند

برقراری رابطه سالم عاشقانه / عادت های بدی که به رابطه زناشویی لطمه می زند

برقراری رابطه سالم عاشقانه / عادت های بدی که به رابطه زناشویی لطمه می زند

آیا رابطه ی شما سالم است؟ آیا زمان کافی را در کنار یکدیگر سپری می کنید؟ چطور از همسر خود قدردانی می کنید؟ صمیمیت تنها علامت خوب بودن رابطه ی شما نیست، اما بخش مهمی از زندگی مشترک است. رابطه ی عاشقانه ی که سرشار از کشمکش است، باعث می شود که بخش های دیگر رابطه ی شما خدشه دار شود، حتی اگر بتوانیم از بسیاری از دلائل کاهش میل جنسی پیشگیری کنیم.

چه چیزی به رابطه ی عاشقانه ی شما لطمه می زند؟ اساسا تمام عادت های بد شما. بیایید تا نگاهی دقیق تر به آنها بیندازیم.

 

پرخوری

افراط در میان وعده های اتفاقی می تواند به یک عادت روزانه تبدیل شود. متاسفانه وزن شما تنها مشکلی نیست که به واسطه ی پرخوری به وجود می آید. بر طبق تحقیقات، چیزی که شما می خورید و مقداری که از آن مصرف می کنید ممکن است اثری منفی روی رابطه ی عاشقانه ی شما داشته باشد. اگر پرخوری منجر به چاقی شود، تمایل جنسی کاهش می یابد.

 

استفاده از داروهای ضد افسردگی

میلیون ها آمریکایی از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند و کاهش تمایل جنسی تنها یکی از آثار جانبی نامطلوب آن است. بعضی از داروهای ضد افسردگی ممکن است بر روی رابطه ی عاشقانه زنان و مردان اثر داشته باشد. این دسته از داروها سطح سروتونین را در بدن افزایش داده و حالت روحی شما را پایدار ساخته و شما را آرام می کند و احساس اضطراب را کاهش می دهد. متاسفانه مصرف این داروها باعث می شود که سایر هورمون ها نسبت به فعالیت جنسی قابلیت واکنش نداشته باشند و ازین رو تمایل جنسی را از بین می برند.

 

نوشیدن الکل

نوشیدن الکل تمایل جنسی را افزایش نمی دهد، مخصوصا اگر در خوردن آن زیاده روی شود. نوشیدن یک لیوان، دو لیوان یا سه لیوان نوشیدنی در روز می تواند تمایل جنسی را به شدت کاهش دهد. با افزایش سطح الکل خون در بدن، تمایل جنسی با احتمال زیادی کاهش می یابد. اگر می خواهید رابطه ی عاشقانه شما درست پیش برود، دست از نوشیدن الکل بردارید.

 

شب زنده داری

آیا تا دیروقت بیدار می مانید و صبح زود از خواب بیدار می شوید و خود را از خواب محروم می کنید؟ با این کار رابطه ی عاشقانه ی شما دچار آسیب می شود. دلائل کمی برای علت وقوع این امر وجود دارد. اولین دلیل به هورمون ها بر می گردد. زمانی که شما به اندازه ی کافی نمی خوابید، تغییر د تولید هورمون می تواند تمایل جنسی شما را کاهش دهد. دومین دلیل به این برمی گردد که کم خوابی باعث آشفته شدن احساسات شما می شود. زمانی که حس و حال آشفته ای داشته باشید، رابطه ی عاشقانه آخرین چیزی است که به آن فکر خواهید کرد.

 

استفاده بیش از حد از کافئین

کافئین آنقدر برای سلامتی خوب است که احتمالا از آثار جانبی آن صرفنظر خواهیم کرد، حتی اگر این اثرات در مورد رابطه ی عاشقانه ما باشند. اگر به قهوه اعتیاد دارید، کم بودن کیفیت رابطه ی جنسی شما تعجب آور نخواهد بود. نوشیدن کافئین می تواند در ایجاد هورمون ها اختلال وارد کند و تولید هورمون های استرس را افزایش و تولید هورمون های مربوط به تمایل جنسی را کاهش می دهد. کاهش مصرف کافئین می تواند تاثیری مثبت بر رابطه ی عاشقانه ی شما داشته باشد.

ورزش بیش از حد

ورزش و هرمون ارتباط زیادی با یکدیگر دارند. همانطور که می دانید، وقتی صحبت از رابطه ی عاشقانه می شود، ارتباط بین این دو می تواند بسیار مفید یا بسیار مضر باشد. بعضی از شواهد اشاره می کنند که انجام بیش از حد ورزش در کنار شدید بودن آن باعث نابودی تمایل جنسی در مردان می شود. ورزش معتدل فشار خون شما را بالا برده و رابطه ی عاشقانه ی شما را در مسیر درست قرار می دهد، بنابراین ورزش نکردن اصلا کمکی به شما نمی کند. سعی کنید که همواره تعادل را حفظ نمایید.

 

گذراندن زمان بیش از اندازه با همسر

نیازی نیست تا هرلحظه از زندگی در کنار همسر خود باشید. در حقیقت، انجام این کار تاثیری منفی بر رابطه ی عاشقانه ی شما دارد. پیشنهاد می شود که زمانی را برای جدا بودن از همسر خود اختصاص دهید. با این روش وقتی که کنار یکدیگر می آیید ارزش زمان را هم از نظر عاطفی و هم از نظر جسمی حس خواهید کرد. با این کار دیگر تحت فشار نیستید که حتما باید در تمامی لحظات کنار همسر خود بمانید.

 

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

پیام تبریک سالگرد ازدواج / متن زیباترین پیام های تبریک سالگرد ازدواج

پیام تبریک سالگرد ازدواج / متن زیباترین پیام های تبریک سالگرد ازدواج همیشه برای مردان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *