صفحه نخست / مد و زیبایی / برطرف کردن جوش صورت / روش های جلوگیری از جوش زدن پس از ورزش
برطرف کردن جوش صورت

برطرف کردن جوش صورت / روش های جلوگیری از جوش زدن پس از ورزش

برطرف کردن جوش صورت / روش های جلوگیری از جوش زدن پس از ورزش

من در تمام دوران زندگی خود جوش را تجربه کرده ام. من هر درمان ممکنی را برای حل این مشکل امتحان کردم و به سراغ متخصصین پوست و زیبایی رفتم. در ۲۰ سالگی، قبول کردم که این سرنوشت من است و باید این پوست را تحمل کنم و از درمان آن ناامید شدم. همه چیز خوب بود تا زمانی که کار بدنی من افزایش یافت، هر چه بیشتر فعالیت می کردم، پوستم بیشتر جوش می زد. پوست من یک دوره ی مداوم جوش را تجربه می کرد؛ تعرق و صورت بدون ارایش من باعث ایجاد حس عدم امنیت در زمان حضور در کلاس می شد.

در ذهن خود فکر می کردم که همه ی کارها را به درستی انجام می دهم. من قبل از رفتن به کلاس، آرایش را از روی صورتم پاک می کردم و به محض تمام شدن ورزش صورتم را به سرعت می شستم. افزایش جوش صورت آنقدر بود تا من از باشگاه صرفنظر کنم و اسپندکس خود را به گوشه ای پرت کنم، اما من با کیمی پیگلیوسی، بنیان گذار موسسه ی زیبایی AES ملاقات داشتم. اگر بگویم که کیمی زندگی مرا متحول کرد، دروغ نگفته ام.

موسسه ی زیبایی AES اغلب به عنوان اردوگاه زیبایی و مراقبت از پوست شناخته می شود و تنها افرادی را درمان می کند که از جوش رنج می برند. رویکرد کلی نگر کیمی به شما کمک کرده تا بفهمید به دلیل اینکه هیچ محرک واحدی برای جوش وجود ندارد، هیچ درمان واحدی هم وجود ندارد. او به من کمک کرد تا رژیم خود را تغییر دهم و سلامت پوستم را بهبود بخشم. او محصولات مناسبی را وارد رژیم غذایی من کرد و به من کمک کرد تا نقش استرس در پیدایش جوش را متوجه شوم. وقتی به کیمی گفتم که بعد از ورزش میزان جوش روی صورتم افزایش پیدا می کند، اصلا تعجب نکرد.

رویکرد کیمی نسبت به پوست از این ایده نشات می گیرد که اکثر محصولات موجود در بازار حاوی مواد تحریک کننده ی جوش هستند، این مواد از محصولات مراقبت از پوست تا لوازم آرایش و حتی پودر لباسشویی را شامل می شوند. بزرگترین گام در مسیر پاکسازی پوست استفاده نکردن از این محصولات بود. همانطور که مشخص شد، زمانی که صورتم را در باشگاه می شستم، میزان بیشتری از این مواد با پوستم تماس پیدا می کرد.

پیدایش جوش هیچ ربطی به کثیفی و پوست کثیف ندارد و حتی اگر هم اینطور باشد، اصلا مهم نیست زیرا عرق کثیف نیست. فرایند پیدایش جوش از زیر سطح پوست شروع می شود، بنابراین شستن پوست با صابون در باشگاه عرق و پس ماند های پوست را پاک می کند، اما مواد جوش زای موجود در همین صابون می تواند غدد ترشحی را مسدود کرده و منجر به شکل گیری جوش شود.

در حقیقت، کیمی عنوان کرد که بهتر است من در حین ورزش بجای شستن صورت با محصولات جوش زا و التهاب آور از مواد آرایشی ضد جوش استفاده کنم. بنابراین به سراغ انجام آن کار رفتم. من کل لوازم آرایشی و مواد مراقب پوست خود را غربال کردم تا فقط محصولات با مواد اولیه امن باقی بمانند. در آن روزها که فراموش می کردم مواد آرایشی خود را بیاورم، از شستشو داخل استودیو یا باشگاه خودداری می کردم. اغلب فعالیت خود را همراه با آرایش انجام می دادم. همچنین استفاده از حوله آماده را کنار گذاشتم زیرا نمی دانستم که با چه ماده ی شوینده ای آن را شسته اند.

الان تقریبا یک سال از آن زمان گذشته است و پوست من بهترین حالت خود را دارد. زمانی که پوستم جوش می زند، دلیل آن را استفاده از حوله تصادفی، استفاده از تمیز کننده ی آرایش پس از کلاس یوگا و یا خوردن یک تکه از پیتزا می دانم.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

چگونه شب ها بخوابیم / درمان ساده و خانگی بی خوابی در ۶۰ ثانیه

چگونه شب ها بخوابیم / درمان ساده و خانگی بی خوابی در ۶۰ ثانیه برای درمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *