صفحه نخست / سرخط اخبار / بحران منابع آب زیر زمینی / ۸۵ درصد از منابع آب طبیعی ایران از دست رفته است

بحران منابع آب زیر زمینی / ۸۵ درصد از منابع آب طبیعی ایران از دست رفته است

بحران منابع آب زیر زمینی / ۸۵ درصد از منابع آب طبیعی ایران از دست رفته است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی برداشت از منابع آب زیرزمینی در سطح کشور را بی رویه دانست و گفت این موضوع سبب شده تا ۸۵ درصد این منابع برداشت شود.

علی اکبری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اکنون با بحران آب روبه رو هستیم، آب های زیرزمینی بی رویه برداشت می شود و منابعی که در میلیون ها سال در سفره های زیر زمینی جمع شده بود، به مدد فناوری این آب خارج شده است.

وی گفت: با ادامه این روند نسل بعد، حتی در تامین آب برای آشامیدن با مشکل روبه رو خواهد شد.

اکبری اظهار داشت: نشست زمین، یکی از خطرهای برداشت بی رویه آب از منابع است بطوریکه دشت تهران سالانه ۱۸ سانتی متر افت پیدا می کند و در حال نشست است.

نماینده پنج شهرستان استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در باره اجرای قانون برای مدیریت مصرف آب گفت: همه قوانین را نمی توان اجرا کرد، آیا کشاورز تمکین می کند که الگوی کشت را رعایت کند؟ آیا ابزار کار مهیا است؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید برنامه کشت به کشاورز داد یادآورشد: باید توجه داشت که معیشت کشاورز وابسته به کشت و کار است و نمی توانیم یک طرفه کشاورز را با خسارت روبه رو کنیم باید ابزار تامین شود، چون ابزار نداریم، اجرای قانون به تعویق می افتد.

جهاد کشاورزی خراسان شمالی امسال کشت برنج را در این استان ممنوع کرده است که البته با گلایه هایی از طرف کشاورزان روبه رو شده است.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.

منبع: عصر ایران

در همین رابطه

مشکل کم آبی در تهران / قیمت آب برای مشترکان پر مصرف افزایش می یابد

مشکل کم آبی در تهران / قیمت آب برای مشترکان پر مصرف افزایش می یابد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *