صفحه نخست / دانش و فناوری / با آئورا ربات خدمات اتاق هتل آشنا شوید/ آیا ربات ها واقعا جای انسان ها را می گیرند؟
ظاهری زیبا و درخشنده ، بدون ذره ای آرایش/ با 5 ترفند بی نقص آَشنا شوید

با آئورا ربات خدمات اتاق هتل آشنا شوید/ آیا ربات ها واقعا جای انسان ها را می گیرند؟

هتلی در سنگاپور، فصلی جدید در خدمات اتاق باز به وجود آورده است. این هتل، به جای انسان، از روباتی به نام AURA برای انجام این کار بهره می برد. آیا سرانجام این رویا محقق می شود که ربات ها جای انسان ها را بگیرند؟

 

بخش مورد علاقه شما در هتل، کدام قسمت است؟ باشگاه ورزشی بزرگ هتل، بالشت های پر قو، اسپای آرامش بخش؟ شاید هم خدمات اتاق، که تنها با گذاشتن یک کاغذ پشت در، اتاقتان را به بهترین نحو تمیز و مرتب می کند، قسمت مورد علاقه شما در هتل باشد. به هر حال بعد از سفارش دادن یک غذای مفصل در تختخواب، احتمالا دوست ندارید خودتان تخت را مرتب کنید.

 

AURA در هتل Social M  در سنگاپور کار می کند. Social M، هتلی لوکس با طراحی بیزنسی نسل هزاره است.

انگیزه ساختن AURA، روبات قابل اعتماد، این بود که حس راحتی و لذت را به میهمانان منتقل نموده، تا انرژی کارکنان هتل، بر مسائل اصلی دیگری همچون بهبود تجربه ی میهمانان صرف شود.

 

اولین در آسیا

ساویوک، شرکت بزرگ طراحی روبات، AURA را برای فراهم نمودن خدمات مرفه گونه اتاق، برای مهمانان هتل، طراحی نموده است.

او، اولین ربات در این زمینه است که در خارج از ایالات متحده، مشابهی ندارد؛ بنابراین، این هتل، نقطه عطفی در صنعت مهمان نوازی در جنوب شرقی آسیا به شمار می رود.

شرکت ساویوک، با ساخت و به راه اندزی روبات های خدماتی با کارکرد آسان، ایمن و قابل اعتماد، متعهد به بالا بردن کیفیت زندگی مردم است.

AURA جمع و جور، زیبا و ماهر است. او می تواند آسانسور را هدایت کند، مسیر خود را به سمت اتاق ها پیدا کند و پس از اتمام کار و خارج شدن از اتاق، مهمان ها را خبر نماید.

 

گرفتن جای انسان توسط ربات ها؟

به کار گیری AURA در M Social، موفقیت آمیز بوده است، اما به نظر مدیر هتل، در آینده، هتلی که تمامی خدمه روبات باشند وجود نخواهد داشت.

وی این طور می گوید که: “واقعا کلید مهمان نوازی، در دستهای انسان هاست. ما تکنولوژی را جایگزین انسان ها نمی کنیم؛ برعکس، ما قصد داریم از تکنولوژی برای گسترش هر چه بیش تر خدمات خود، استفاده کنیم.”

تفکر پشت ساخت این گونه روبات ها این است که مثلا اگر AURA، نیازمندی های مهمان ها، مثل بطری آب یا حوله را به دستشان برساند، خدمه هتل وقت تمرکز بر کارهای مهم تری را پیدا خواهند نمود.

مدیر این هتل همچنین اضافه می کند که: “با داشتن AURA، می توانیم تمرکز خود را بر روی خدمت رسانی به افرادی نماییم که به دلیلی خاص به هتل ما آمده اند، یا نیازمند خدمات خاصی هستند.”

با این وجود، می بینیم که در هتل های نسل هزاره، روبات های بیشتر و بیشتری در حال خدمت رسانی هستند؛ به عنوان مثال، برادر AURA، که توانایی پخت انواع مختلف تخم مرغ را دارد، تا سال ۲۰۱۸ مشغول به کار خواهد شد.

فناوری و مهمان نوازی

این گونه پیشرفت ها در آینده صنعت هتل ها، ادغام خواهد شد- تکنولوژی و مهمان نوازی دست به دست هم پیش می روند.

نوآوری برای رشد پایدار در هر صنعت بسیار مهم است. به خصوص در صنعت مهمان نوازی که در آن اغلب با چالش های کمبود نیرو مواجه هستیم، تکنولوژی می تواند در ارائه خدمات به مهمانان به بهترین وجه، به هتل کمک نماید.

از آنجایی که هتل های نسل هزاره، مقصد نهایی بسیاری از مسافران بیزینسی می باشد، این هتل ها در صدد به وجود آوردن تجربیات جدید و دور از انتظار برای جذب هر چه بیشتر این دسته از مسافران می باشند.

قطعا فناوری می تواند نقش بسیار مهمی در صنعت مهمان نوازی برای ایجاد تجربیات تازه و خاطره انگیز برای برآورده کردن انتظارات و خواسته های مسافران مدرن، بازی کند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

مشکلات قابلیت جدید اینستا گرام / دردسر جدید هر چه دل تنگت میخواهد بپرس

مشکلات قابلیت جدید اینستا گرام / دردسر جدید هر چه دل تنگت میخواهد بپرس اینستاگرام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *