صفحه نخست / سفر / باغ معجزه دوبی سالانه چقدر توریست جذب می کند؟/ بزرگترین باغ طبیعی جهان در صحرای امارات است
باغ معجزه دوبی سالانه چقدر توریست جذب می کند؟/ بزرگترین باغ طبیعی جهان در صحرای امارات است

باغ معجزه دوبی سالانه چقدر توریست جذب می کند؟/ بزرگترین باغ طبیعی جهان در صحرای امارات است

شش باغ معجزه دوبی، بزرگترین باغ گل طبیعی جهان است و سالانه حجم باور نکردنی از توریست را به سمت خود جذب می کند. “باغ معجزه آسای دوبی”، قطعا با توجه به ساخته شدن آن بر روی زمین بیابانی، نام گذاری شده است.

این جاذبه توریستی، که ادعا می کند بزرگترین باغ گل طبیعی جهان است، ۷۲،۰۰۰ متر مربع وسعت و بیش از ۶۰ میلیون گل برای نمایش دارد.

این باغ که در Dubailand و در نزدیکی رانچهای عربی واقع شده است، در روز ولنتاین در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد و در حال حاضر سالانه حدود ۱.۵ میلیون بازدید کننده را جذب می کند.

در باغ معجزه دوبی، ۶۰ نوع مختلف گل وجود دارد.چینش و سازه های گل در هر فصل تغییر می کنند تا برای افرادی که قبلا هم از این باغ دیدن کرده اند، تکراری نباشد و با هر بار بازدید، تجربه ای متفاوت داشته باشند.

از قسمت های پربازدید، می توان به ماکت ایرباس A380 امارات با ابعاد واقعی اشاره کرد که که عنوان “بزرگترین مجموعه سازه گل” را در گینس در سال ۲۰۱۶ از آن خود کرد.

عبدالناصر یحیی رحال، رئیس این مجموعه، به خبرگزاری NBC گفته است که “مردم از فروشگاه های سربسته خسته می شوند. امیدوارم مردم روزی درک کنند که زیبایی ها و سازه های بتنی و فولادی، تنها جاذبه های این کشور نیستند. هفت ماه در سال، دبی هوای مناسبی دارد و با کمی درایت، می توان به محصولات و نتایج خوبی رسید.”

در این مکان، ۶۰ نوع گل مختلف از جمله گل اطلسی، گل شمعدانی و گل جعفری وجود دارد. گل ها با استفاده از تصفیه آب پسماند و از طریق آبیاری قطره ای نگه داری می شوند.

این باغ در طول ماه های گرم تابستان دوبی بسته است. درجه حرارت ۴۰ درجه سانتیگراد (۱۰۴ F) بین ماه ژوئن تا سپتامبر دمای مناسبی برای گشت زنی در باغ و دیدن گل نیست.

با این حال، در همین مکان، نخستین باغ سر بسته پروانه در منطقه، به نام باغ پروانه دوبی، افتتاح شده که در تمام طول سال باز است.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده اند

با ۱۰۰۰ یورو به کجا میشود رفت/ تمام بلیت های مالزی و تایلند تمام شده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *