صفحه نخست / سرخط اخبار / بازی بارسلونا رئال مادرید / زمان برگزاری الکلاسیکو

بازی بارسلونا رئال مادرید / زمان برگزاری الکلاسیکو

بازی بارسلونا رئال مادرید / زمان برگزاری الکلاسیکو

تیم بارسلونا که موفق شد قهرمان لالیگا شود امشب و در الکلاسیکو برابر رئال مادرید قرار خواهد گرفت . این الکلاسیکو آخرین الکلاسیکویی خواهد بود که آندرس اینیستا در آن بازی می کند و از فصل بعد وی در بارسا حضور ندارد. این دیدار امشب ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه برگزار خواهد شد .

از نگاهی عمومی، بخش زیادی از جذابیت دویست و هفتاد و یکمین ال کلاسیکوی رئال مادرید و بارسلونا به ایجاد کردن یا نکردن تونل افتخار برای بارسلونایی‌ها از سوی رئال مادرید مربوط می‌شود اما اگر بخواهیم کمی فنی‌تر و در زمین به جست و جو جذابیت بپردازیم، نکات ویژه‌تری می‌یابیم.

به گزارش سایت نود، بخشی از جذابیت تاکتیکی این ال‌کلاسیکو به جایگاه بازی آندرس اینیستا مربوط می‌شود؛ کاپیتان بارسلونا اگر سی و هشتمین و آخرین ال‌کلاسیکوی خودش را از ابتدا و در ترکیب اصلی شروع کند، چینش خط میانی بارسلونا دستخوش تغییراتی خواهد شد؛ به این معنا که او جلوتر از بوسکتس، موازی با کوتینیو و راکیتیچ، وظیفه پخش و تقسیم توپ در میانه میدان را به عهده می‌گیرد؛ البته به شرطی که بوسکتس به عنوان عامل تخریبی جلوی مدافعان بارسلونا در معرض آنتی تز رئال مادرید یعنی تجمع در منطقه بازی او و ایجاد پرس از آن ناحیه، قرار نگیرد.

در انتظار درخشش کوتی

هرچقدر نقش بوسکتس در بخش دفاعی خط میانی اهمیت دارد، مدل بازی کوتینیو در فاز تهاجمی میانه میدان هم مهم است. اگر او خلاقیت و بازیسازی همه روزهای گذشته دوران حرفه‌ای خودش را داشته باشد، دفاع ضعیف رئال مادرید بیش از پیش به خود می‌لرزد. در خط دفاعب روبرتو پس از یک جلسه محرومیت کنار پیکه، اومتیتی و آلبا قرار می‌گیرد و هدفش تحت فشار قراردادن سمت راست رقیب خواهد بود؛ جایی که غیبت کارواخال بدجور به چشم می‌آید. در خط حمله بارسا، سوارس به عنوان متخصص جدید گلزنی به رئال مادرید قصد دارد به مسی کمک کند بر برتری ۸ گله خودش در صدر جدول گلزنان بیفزاید.

ماجرای تاکتیکی رئال مادرید

مصدومیت توامان کارواخال و واران، بدجوری دست زیدان را در پوست گردو قرار داده است. اگر واران مصدوم نبود، ناچوی آماده جای خالی کارواخال را پر می‌کرد اما با آسیب‌دیدگی واران، حالا ناچو مجبور است جای خالی مدافع فرانسوی در قلب دفاع را پر کند و یک نفر از بین اشرف حکیمی کم‌تجربه و واسکس به جای کارواخال در سمت راست خط دفاعی قرار بگیرد. البته با توجه به عملکرد ضعیف واسکس مقابل بایرن، حکیمی گزینه اول قرار گرفتن در سمت راست خط دفاعی به حساب می‌آید. در ۲ سمت خط میانی، مودریچ و کروس، فشار مضاعفی به خط دفاعی نه‌چندان مستحکم بارسلونا وارد می‌کنند و در وسط زمین، پس از یک بازی غیبت، کاسیمیرو دوباره کواچیچ را نیمکت‌نشین خواهد کرد. موفقیت رئال مادرید به خلاقیت بازیکنان کناری‌اش در خط میانی بستگی دارد. در خط حمله حضور بنزما و رونالدو قطعی است. احتمال بازی دادن به بیل وجود دارد اما آمادگی بیش‌تر آسنسیو، احتمال شکل نگرفتن مثلث bbc را افزایش می‌دهد.

منبع: نود

در همین رابطه

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *