صفحه نخست / دانش و فناوری / اینستاگرام و تحول مسافرت ها
اینستاگرام و تحول مسافرت ها
اینستاگرام و تحول مسافرت ها

اینستاگرام و تحول مسافرت ها

اینستاگرام و تحول مسافرت ها

پلتفورم اینستاگرام که در سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد، بر مکان سفر و نحوه ی اشتراک گذاری تجارب آن با دوستان و خانواده تاثیر می گذارد. هتل ها و رستوران دارهای باهوش نیز مشغول ارائه ی جزئیات در مورد فضای محل خدمت خود در اینستاگرام هستند.

در زمان برنامه ریزی برای سفر، مسافرین زیرک، جنبه های عملی نظیر مکان خورد و خوراک و خوابیدن را در نظر می گیرند. اما با تشکر از برنامه ی اینستاگرام توریست ها در کنار بحث های تدارکاتی به جنبه های زیبایی شناختی سفر نیز نگاه می کنند.

رستوران ها و هتل هایی که از لحاظ بصری جالب هستند به پربازدید ترین نقاط تبدیل می شوند، زیرا آنها همان کیفیاتی را دارند که مسافرین به دنبال آن هستند. اگر می خواهید ببینید چه چیز باعث ارزشمند شدن یک مکان در اینستاگرام می شود بهتر است به این نکات دقت کنید: طرح رنگی با تاثیر زیاد، غیر منتظر بودن، غذاهای عجیب و غریب و پیامهای هوشمندانه.

اینستاگرام هتل ها را ترغیب می کند تا مسافرین را اغوا کنند. هتل سورفجک و باشگاه شنا در نزدیکی ساحل وایکیکی هانولولو درهای خود را در بهار سال ۲۰۱۶ باز کرد. تیم سرفجک اهمیت نمایش ویژگی های بصری از طریق اینستاگرام را درک کرد. مهم ترین این خصوصیات استخر شنایی بود که در زیر آن نوشته است “کاشکی تو هم اینجا بودی”.

هتل ها و رستوران ها توانسته اند به طرزی موفقیت آمیز از رسانه ی اجتماعی استفاده کرده تا درامد خود را افزایش دهند. ویریجین هتل پستهایی ویدیویی در مورد نحوه ی درست کردن نوشیدنی با استفاده از مواد اولیه در اتاق های مهمان توضیح داد. بر طبق آمار هتل، فروش نوشیدنی در این مکان به میزان ۳۰۰ درصد افزایش داشت. زمانی که هتل دارلینگ هاربور ۱۸۸۸ در سال ۲۰۱۳ در سیدنی افتتاح شد، طراح ها لابی هتل را تا حد امکان خوش عکس کردند. مسافرین پس از ورود به این هتل، به سمت یک قاب بزرگ دعوت می شوند تا در آنجا عکس سلفی بگیرند. در هر کدام از ۹۰ اتاق مهمان عکس هایی را از کاربران اینستاگرام چاپ کرده است.

اینستاگرام نه تنها بر مکان غذاخوردن، خوابیدن و نوشیدن ما در تعطیلات اثر می گذارد بلکه به انتخاب مقصد نیز کمک می کند. شهر تولوم در مکزیک را در نظر بگیرید. این شهر با استفاده از اینستاگرام و نمایش سواحل شنی سفید، آبهای زیبا، و خرابه های قوم مایان بسیار معروف شد. اماکنی که از شهرت کمتری برخوردارند، در سایه ی زیبایی و خوش عکس بودن در اینستاگرام محبوبیت پیدا کرده اند. جزیره ی یونانی لفکدا یکی از این مثال هاست. با قرار گرفتن چند پست در مورد این جزیره در اینستاگرام، افراد بیشتری به آن علاقه مند شده و پستهارا بازپخش کردند.

علاوه بر افزایش آگاهی در مورد شهرهای کوچک، هیئت های توریستی یا برنامه ریزان شهری می توانند از اینستاگرام استفاده کنند تا نسبت به تمامی شهرها علاقه مندی ایجاد نمایند. آمستردام یک گالری عمومی آثار هنری را ساخت که حروف جمله ی “من آمستردام هستم” در بخش مرکزی موزه نمایان است، این جمله به یکی از پربازدید ترین عکسها تبدیل شد.

مدتی نخواهد گذشت که اینستاگرام بر اساس مکان هایی که در آن ها عکس گرفته اید، مقصدی را برای سفر پیشنهاد می کند. اینستاگرام با ابزارهای بصری خود می تواند بر سفر مسافرین اثر بگذارد. این برنامه در آینده رفتار کاربران را تحلیل کرده و مقصدی را پیشنهاد می دهد.

شوق اشتراک گذاری عکس های سفر می تواند به یک اعتیاد تبدیل شود، مخصوصا اگر شما در مکانی باشید که خوش عکس باشد. استفاده ی دائمی از گوشی های هوشمند ممکن است جلوی آرامش و روشن بینی ما را بگیرد. استودیو ها نشان می دهند که شما حداقل به ۶ روز تعطیلی کامل نیاز داشته تا از آثار مثبت و با دوام روحی و جسمی تعطیلات استفاده کنید.

وسواس عملی برای گذاشتن پست در اینستاگرام باعث می شود تا از سفر لذت کمتری ببرید. اگر قرار باشد که با استفاده از گوشی خود به تصویر مونالیزا نگاه کنید، دیگر چه نیازی به مسافرت کردن به پاریس است؟

با وجود این معایب، باید گفت که اینستاگرام ابزاری است که به وسیله ی آن مردم به چیزهای خوب فکر می کنند. به مادری فکر کنید که به خاطر تولد فرزند خود در خانه مانده است. آنها دوست دارند که با مشاهده ی نقاط دیدنی دنیا در اینستاگرام به سفر مجازی بروند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

مشکل معرفی مسیر های بد WAZE / حمله گسترده بد افزار ها به مسیر یاب های اینترنتی

مشکل معرفی مسیر های بد WAZE / حمله گسترده بد افزار ها به مسیر یاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *