صفحه نخست / سرخط اخبار / انفجار پاوربانک در هواپیما / هواپیمای چینی پرواز نکرد

انفجار پاوربانک در هواپیما / هواپیمای چینی پرواز نکرد

انفجار پاوربانک در هواپیما / هواپیمای چینی پرواز نکرد

انفجار یک پاوربانک در پروازهای چین باعث شد مسافران وحشت زده شده و از پرواز خود منصرف شوند .

به گزارش سایت خبر روز خوش ، بر اساس ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شده  یک پاور بانک در هواپیمایی منفجر شده و در نتیجه موجی از هراس را به مردم تزریق کرده است .

انتشار این ویدیو باعث شده است که  تعداد زیادی از کارشناسان  حوزه هوانوردی  درباره حمل این دستگاه‌های شارژ همراه به داخل هواپیما ابراز نگرانی کنند . از سوی دیگر،  بسیاری  به این فکر افتاده‌اند که حمل و استفاده از این دستگاه‌ها به داخل کابین هواپیما را ممنوع اعلام کنند.بر خی منتقدان پاوربانک معتقدند هر وسیله و دستگاه الکترونیکی که به باتری مجهز باشد، احتمال منفجر شدن و آتش گرفتن را دارد اما پاوربانک ها جزو خطرناک ترین ها هستند .

پیش از این نیز ، خبرهای بسیاری درباره آتش گرفتن و انفجار برخی از دستگاه‌های الکترونیکی همچون گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها در فضای مجازی منتشر شده است و شرکت‌های سازنده آنها نیز بلافاصله دستور توقف تولید، جمع‌آوری و یا فراخوان آن ها را داده‌اند .  با این حال، شرکت هواپیمایی مربوطه و رسانه‌های چینی در حال بررسی علت وقوع این حادثه هستند.

مهمانداران و خدمه پرواز بارها به مسافران توضیح داده اند که در حین پرواز نباید از وسایل الکترونیکی هوشمند استفاده کنند، اما باز هم برخی از کاربران در حین پرواز موبایل های هوشمند ، پاور بانک ها و انواع ومسایل الکترونیک را مورد استفاده قرار می دهند .

گرچه پرواز مذکور تلفات یا مشکل خاصی را به همراه نداشت ، اما باید دید در آینده انفجارهای مشابه در دیگر کشورها چه حواشی را به همراه خواهد داشت و از این مهمتر ،آیا دولت چین برای پروازهای خود محدودیت های جدیدتری اعمال می کند یا خیر

منبع : کالاسودا

در همین رابطه

قیمت گوشی ارزان میشود / فعلا دست نگه دارید و گوشی نخرید، رفع توقیف گوشی های همراه

قیمت گوشی ارزان میشود / فعلا دست نگه دارید و گوشی نخرید، رفع توقیف گوشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *