صفحه نخست / سرخط اخبار / انتقال دانشجویان علوم پزشکی ایرانی خارج کشور به داخل / شرایط پذیرش دانشجویان ایرانی در داخل

انتقال دانشجویان علوم پزشکی ایرانی خارج کشور به داخل / شرایط پذیرش دانشجویان ایرانی در داخل

انتقال دانشجویان علوم پزشکی ایرانی خارج کشور به داخل / شرایط پذیرش دانشجویان ایرانی در داخل

وزیر بهداشت گفت: با توجه به اینکه مشکلات ارزی، مشکلاتی را برای دانشجویان و خانواده هایشان به وجود آورده است، شرایط ورود به کشور را برای این دانشجویان تسهیل کرده ایم.

به گزارش مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سیدحسن هاشمی درخصوص تسهیلاتی که قراراست در اختیار دانشجویان علوم پزشکی ایرانی که خارج از کشور در حال تحصیل هستند، قرار گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مشکلات ارزی مشکلاتی را برای دانشجویان و خانواده هایشان به وجود آورده است، شرایط ورود به کشور را برای این دانشجویان تسهیل کرده ایم.

وی گفت: مدت زمانی که این افراد باید خارج از کشور باشند تا اجازه ورود به دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را پیدا کنند، به نصف تقلیل پیدا کرده است، یعنی این دانشجویان با یک سال تحصیل یا گذراندن ۳۶ واحد، می توانند متقاضی تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور شوند و شهریه شان را نیز بر مبنای ریال پرداخت کنند.

هاشمی با بیان اینکه این فرصت خوبی برای دانشجویان خارج از کشور است، افزود: این مصوبه برای دوسال اعتبار دارد و دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور که می خواهند در داخل و در یکی از دانشگاه های کشور تحصیل کنند، باید برای انجام فرآیندهای اداری تعجیل کنند.

وزیر بهداشت گفت: از خانواده ها خواهشمندیم فرزندان خود را برای تحصیل در دانشگاه هایی که مورد تایید نیست، ثبت نام نکنند.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ دانشگاهی که در رتبه بندی بین المللی بالاترین نمره را دارند، مورد تایید وزارت بهداشت هستند و مابقی تایید نمی شوند، اظهار داشت: متاسفانه در طول یکی دو سال گذشته عده ای از ایرانیان در برخی دانشگاه ها در کشورهای مجاور که رتبه شان از ۲ هزار و ۳ هزار عقب تر است، ثبت نام کرده اند که این افراد، پس از پایان تحصیلات، مدرک شان مورد تایید نخواهد بود و اجازه کار در داخل کشور نداشته و گرفتاری های زیادی گریبان گیر آنها می شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: خبر خوب این است که شرایط ورود دانشجویان خارج از کشور به داخل کشور تسهیل شده و تعداد واحدهای گذرانده شده که ۷۲ واحد بود به ۳۶ واحد تقلیل پیدا کرده است.

این تسهیلات شامل کسانی می شود که دوره اصلی تحصیل در رشته های علوم پزشکی را قبل از تیر ماه ۹۷ آغاز کرده باشند.

منبع: تابناک

در همین رابطه

درمان دانش آموزان شین آبادی / ضرورتی برای اعزام دانش آموزان شین آبادی به خارج نیست

درمان دانش آموزان شین آبادی / ضرورتی برای اعزام دانش آموزان شین آبادی به خارج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *