صفحه نخست / بین الملل / انتقاد بسکتبالیست های آمریکایی از ترامپ / تو احمق هستی!
انتقاد بسکتبالیست های آمریکایی از ترامپ / تو احمق هستی!

انتقاد بسکتبالیست های آمریکایی از ترامپ / تو احمق هستی!

استفن کری به توییت ترامپ پاسخ داد: کاری که کردید شایسته ی رهبران نبود. پس گرفته شدن دعوت کاخ سفید از یک بسکتبالیست باعث انتقاد ان بی اِی از دونالد ترامپ شده است.

استفن کری بازیکن تیم گلدن استیت واریرز (Golden State Warriors) لیگ NBA ، و برنده دو کاپ با ارزش ترین بازیکن، در اولین صحبت خود با رسانه ها پس از استفاده ترامپ از توئیتر برای اعلام لغو دعوت او به کاخ سفید، عنوان کرد که بردن نام وی در رسانه های جمعی توسط رئیس جمهور معنای عجیبی داشت.

کری در مصاحبه با خبرگذاری اوکلند گفت : “نمی دانم که چرا ترامپ باید افراد مشخصی را مورد هدف قرار دهد. من در مورد علت اینکه رئیس جمهور یک کشورچنین کاری را انجام می دهد دلیلی در ذهن ندارم. این کاری نیست که شایسته رؤسای جمهور باشد”.

در پاسخ به توئیت کری در روز جمعه مبنی بر اینکه او نمی خواهد به کاخ سفید برود و عنوان قهرمانی خود را جشن بگیرد، توییت ترامپ در صبحگاه شنبه از این قرار بود:

“رفتن به کاخ سفید افتخاری بزرگ برای تیم قهرمان است. استفن کری در انجام این کار مردد است و بنابراین بدین وسیله دعوت او به کاخ سفید پس گرفته می شود!”

اعضای دنیای ورزش به سرعت انتقادات خود را نسبت به این توییت ترامپ مطرح کردند. لبرون جیمز یکی از آنها بود که نوشت :

“ای احمق! خود استفن کری گفته بود که به کاخ سفید نمی آید! دیگر فسخ دعوت نامه چه معنی دارد؟ رفتن به کاخ سفید قبلا افتخاری بزرگ بود تا اینکه سر و کله ی شما پیدا شد!”

کری گفت که میزان حمایت بازیکنان NBA از وی باورنکردنی بوده است.

کری گفت: “خیلی جالب بود که می دیدم تمام این افراد متحد شده و یک صدا فریاد می زنند، بله موضوع این است. ما نمی خواهیم که این کشور را متفرق کنیم. ما تلاش می کنیم تا همه را دور یکدیگر جمع کرده و در مورد عشق و باهم بودن و برابری صحبت کنیم. فکر می کنم اقدام این افراد در پاسخ به اتفاق امروز صبح بود و قطعا یک عمل قدرتمند بوده است”

در حالیکه هیچ دعوتنامه ی رسمی به واریرز داده نشده بود، مقامات رسمی تیم باور داشتند که اگر رای تیم به حضور در کاخ سفید باشد، می توان دعوت نامه ای را ترتیب داد.

واریرز در بیانیه ای که در بعد از ظهر شنبه منتشر شد عنوان کردند که “در حالبکه قصد داشتیم در اولین فرصت امروز صبح تشکیل جلسه دادهو در خصوص احتمال حضور در کاخ سفید بحث کنیم، متوجه شدیم که رئیس جمهورمان، صریحا گفته است که ما به کاخ سفید دعوت نیستیم. . ما معتقدیم که کافیست انسان یک آمریکایی باشد تا بتواند نظر خود را آزادانه و در مورد موضوعات مهم بیان کند. ما ازین نکته که در خلال این فرایند فرصت اشتراک گذاری دیدگاه های خود یا صحبت آزاد در خصوص معضلات مهم جامعه نداشتیم، متاسفیم.”

“بجای ملاقات در کاخ سفید، ما تصمیم گرفته ایم تا به صورت ضمنی از سفر خود به پایتخت در ماه فوریه استفاده کرده تا برابری، تنوع نژادی و حق حضور در جامعه را جشن بگیریم، این ها ارزشهایی هستند که ما به عنوان یک سازمان و تشکیلات آنها را پذیرفته ایم.”

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد

مصاحبه با رضا حبیب زاده بازیکن مصدوم ذوب آهن / رحمتی جان مرا نجات داد  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *