صفحه نخست / سرخط اخبار / افزایش قیمت داروی بیماران خاص / تذکر نمایندگان مجلس به وزیر بهداشت

افزایش قیمت داروی بیماران خاص / تذکر نمایندگان مجلس به وزیر بهداشت

افزایش قیمت داروی بیماران خاص / تذکر نمایندگان مجلس به وزیر بهداشت

تعداد ۶ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت درمورد افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت داروهای بیماران خاص با وجود خرید این داروها در ماه‌های قبل و با ارز ارازن‌تر تذکر دادند.

به گزارش افکارنیوز،  تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۹۷) از سوی اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر به رئیس جمهور ضرورت بررسی و جلوگیری فوری از افزایش فوق‌العاده و غیرقانونی قبوض آب، برق، گاز و تلفنمشترکان را متذکر شد.

یوسف داودی نماینده مردم سراب در تذکری به وزیر اقتصاد خواستار اقدام جدی در کنترل بحران ارزی جاری کشور و در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار اقدام جدی در کنترل و کاهش باقی‌مانده‌های دارویی در مواد غذایی شد.

علی ساری نماینده مردم اهواز به رئیس‌جمهور درمورد عدم پرداخت کامل سهم سه درصد استان خوزستان از درآمدهای نفتی علی‌رغم تحقق کامل فروش نفت تذکر داد.

نصرالله پژمانفر و نادر قاضی‌پور نماینگان مشهد و ارومیه در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کردند که دولت در گذشته و حال حاضر به استناد کدام قانون اقدام به تعیین حقوق و مزایای کارکنان قرارداد کار معین (تبصره ذیل ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری) کرده است.

محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به وزیر علوم عنوان کرد که علی‌رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری علت بی‌توجهی آنوزارتخانه به توسعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور چیست؟

نادر قاضی‌پور،‌ علیرضا محجوب، رجبی ، وکیلی، دهقان، فرهنگی، رنجبرزاده در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کردند که دستور اکید صادر بفرمایید تا بخشنامه و دستورالعمل‌های وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با نظام مهندسی و شهرداری‌ها لغو شود.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در تذکری به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد که به چه دلیل برخلاف نیروهای همه وزارتخانه‌ها در حقوق کارکنان و معلمان آموزش و پرورش افزایشی صورت نگرفته است.

محمد قمی و علی جلیلی نمایندگان پاکدشت و مراغه در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار رعایت عدالت نسبی در امور اجرایی کشور و جلوگیری از تبعیض فراوان و در تذکری به وزیر اقتصاد خواستار سر و سامان بخشیدن به امور بانک‌ها و موسسات مالی و جلوگیری از مسائل ربوی شدند.

پروانه مافی،‌ سیده فاطمه حسینی، فرید اولاد قباد، طیبه سیاوشی شاه‌ عنایتی، سیده فاطمه ذوالقدر و سیده حمیده زرآبادی، نمایندگان تهران و قزوین در تذکر به وزیر بهداشت عنوان کردند که علت افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت داروهای بیماران خاص چیست؟ دارویی که با ارز ۴ ماه پیش خریداری شده امروز به قیمتن دلار روز به فروش می‌رسد که دستگاه نظارتی در وزارت بهداشت چه می‌کند.

اکبر رنجبرزاده و حسن بهرام‌نیا نمایندگان اسدآباد و نهاوند در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کردند که ضامن وام ازدواج منحصرا باید از کارمندان دولت باشد که این برخلاف بخشنامه بانک مرکزی است و باید از طریق نظارت با افراد خاطی برخورد شود.

محمدرضا امیرحسن‌خانی نماینده مردم طبس در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار صدور دستور و تاکید بر جلوگیری از فروش ارز در خیابان به کلیه افراد به وسیله صرافی‌ها و اجتناب از اختلال در نظام پولی کشور شد.

ولی داداشی نماینده مردم آستارا در تذکری به وزیر امور خارجه عنوان کرد که چرا در تمدید پروتکل گذر مرزی ۴۵ کیلومتری مرزنشینان با کشور جمهوری آذربایجان کوتاهی می‌کنید؟

منصور مرادی نماینده مردم مریوان در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که دلایل نابسامانی افزایش نرخ ارز چیست؟ و همچنین دلیل عدم تصویب بودجه خسارات ناشی از زلزله زدگان استان کردستان در هیات دولت چیست؟

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد که افرادی با ارز مبادله‌ای کالا وارد کشور کرده و امروز با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی رقم‌های هنگفتی را کسب کردند ضرورت دارد این موضوع بررسی و بدون هیچ ملاحظه‌ای به مجلس و مردم گزارش شود و اعلام شود که علت واریز کردن هزاران میلیارد تومان به جیب دلالان و مافیای ارز کشور چیست؟

منبع: افکارنیوز

در همین رابطه

واکنش روحانی به سوالات نمایندگان مجلس / نامه روحانی به لاریجانی و وعده آمدن به مجلس

واکنش روحانی به سوالات نمایندگان مجلس / نامه روحانی به لاریجانی و وعده آمدن به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *