صفحه نخست / سرخط اخبار / افزایش حقوق کارمندان دولت / حقوق کارمندان دولت تا ۳۰ درصد افزایش می یابد

افزایش حقوق کارمندان دولت / حقوق کارمندان دولت تا ۳۰ درصد افزایش می یابد

افزایش حقوق کارمندان دولت / حقوق کارمندان دولت تا ۳۰ درصد افزایش می یابد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: حقوق کارکنان دولت نسبت به دریافتی شان افزایش یابد، به طوری که کارمندان با دریافتی ۱۱ میلیون ریال ۲۰ تا ۳۰ درصد و با دریافتی ۴۰ تا ۵۰ میلیون ریال، بین یک تا ۲ درصد افزایش می یابد.

به گزارش سرویس اقتصاد سایت روزخوش به نقل از اقتصاد نیوز، احمد امیرآبادی فراهانی در آیین اختتامیه ی دومین جشنواره ی ملی دفاع مقدس با نام «هشت بهشت» در قم با اشاره به طرح های مجلس در تنظیم حقوق های دریافتی کارمندان، افزود: در نظر است حقوق وزیران، وکیلان، استانداران و مسئولان ارشد کشور نسبت به حقوق امسال ۱۰ درصد کم شود.

نماینده ی مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این که این طرح ها از هفته ی آینده به مجلس ارائه می شود، ادامه داد: اضافه شدن ۱۰ درصد حقوق برای تمام کارمندان قابل قبول نیست و فاصله ی طبقاتی را افزایش می دهد.

وی گفت: بخش عمده ای از بودجه کشور صرف حقوق و مزایای کارمندان و بازنشستگان می شود، به طوری که ۱۰۱ هزار میلیارد تومان برای حقوق کارمندان دولت و ۹۸ هزار میلیارد تومان برای بازنشسته ها در بودجه ی سال آینده در نظر گرفته شده است.

نماینده ی قم در مجلس اضافه کرد: هر چه کشور از محل مالیات و نفت درآمد دارد صرف حقوق کارمندان و بازنشستگان می شود که این رویه باید در بودجه اصلاح شود؛ البته امسال پیشنهادهایی دادیم تا برای جامعه از نظر برقراری عدالت التیام بخش باشد.

لایحه ی بودجه سال ۱۳۹۷، ۱۹ آذرماه امسال از سوی رئیس جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات اقتصادی کشور، گفت: دولت گرفتار مسائل اقتصادی است و باید همه کمک کنیم تا این مشکلات به ویژه مشکلات معیشت مردم و بیکاری جوانان حل شود.

منبع : اقتصاد نیوز

در همین رابطه

بدترین رئیس بانک مرکزی چه کسی بود / تغییر قیمت دلار در زمان روسای مختلف

بدترین رئیس بانک مرکزی چه کسی بود / تغییر قیمت دلار در زمان روسای مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *