صفحه نخست / سلامت / افراد مشهوری که سرطان سینه دارند / تجربه سلبریتی ها درباره سرطان
افراد مشهوری که سرطان سینه دارند / تجربه سلبریتی ها درباره سرطان

افراد مشهوری که سرطان سینه دارند / تجربه سلبریتی ها درباره سرطان

افراد مشهوری که سرطان سینه دارند / تجربه سلبریتی ها درباره سرطان

هرسال در کشور آمریکا بیش از ۲۰۰ هزار زن به سرطان سینه مبتلا می شوند. تصور شدت این بیماری دشوار است مگر اینکه خودتان و یا یکی از نزدیکان شما مبتلا به آن شده باشند. حتی اگر سرطان سینه در خانواده ی شما وجود نداشته باشد، دانستن علائم آن و یادگرفتن نکاتی پیرامون آن برای شما مفید خواهد بود. به همین خاطر، سلبریتی ها اغلب پا پیش گذاشته و تجربیات خود در مورد این بیماری را برای افزایش آگاهی مردم به اشتراک می گذارند.

۷ سلبریتی که در زیر به آنها اشاره می کنیم سرطان سینه خود را علنی کرده اند.

  1. جولیا لوئیس-دریفوس

تاریخ تشخیص بیماری: ۲۰۱۷

در ۲۸ سپتامبر، جولیا لوئیس بازیگر ۵۶ ساله طرفداران خود را با این توییت شگفت زده کرد : “از هر هشت زن یکی مبتلا به سرطان سینه می شود. اکنون من هم یکی از آنها هستم.”

بر طبق مجله پیپل، این ستاره در ۱۸ سپتامبر متوجه سرطان سینه خود شد. این تشخیص یک روز پس از ثبت رکورد او به خاطر دریافت ششمین جایزه متوالی امی به خاطر ایفای نقش سیاستمدار سخت کوش، سلنا میر در سریال ویپ بود.

 

  1. امی روباش

تاریخ تشخیص بیماری: ۲۰۱۴

روباش، روزنامه نگار تلویزیون، یکی از منحصر بفردترین تشخیص ها را تجربه کرد. سرطان سینه ی او بصورت زنده و با دستگاه ماموگرافی کشف شد.

او در خلال برنامه “صبح بخیر آمریکا” در سال ۲۰۱۳ تصویر ماموگرافی خود را در دست داشت، او در آن برنامه مجری خبر بود. از آنجاییکه او تنها ۳۹ سال داشته و احساس می کرد سالم است و همچنین هیچ سابقه ی سرطان سینه در خانواده او وجود نداشت، از نتیجه بیماری نمی ترسید.

 

  1. جولیانا رانیک

تاریخ تشخیص بیماری : ۲۰۱۱

داستان سرطان سینه رانیک نظیر سایر افراد با یک سابقه ی بد فامیلی آغاز می شود. در حقیقت، دکتر او ماموگرافی را تجویز کرد و همین امر باعث تشخیص بیماری در مراحل اولیه شد. این تشخیص منجر به لامپتومی و در نهایت جراحی هر دو پستان شد.

بیماری رانیک با این عمل بهبود یافت، البته او همچنان زیر نظر پزشک خود باقی ماند. این تجربه باعث شد که او موسسه خیریه فابو ویش را تاسیس کند، در اینجا به زنان کمک می شود تا با سرطان سینه مقابله نمایند.

 

  1. آنجلینا جولی

تاریخ تشخیص: هیچوقت

جولی در یک اقدام غیر متعارف، در ماه می سال ۲۰۱۳ یک اقدام پیشگیرانه را انجام داد و هر دو سینه ی خود را با عمل جراحی در آورد. او یک ژن جهش یافته به نام BRCA1 را در بدن خود داشت که با احتمال ۸۷ درصد وی را به سرطان سینه مبتلا می کرد. زمانی که آزمایشات علائم اولیه ی سرطان تخمدان را نشان می دادند، او بسراغ عمل تخمدان و حذف لوله فالوپ (شیپور رحمی) رفت.

اگر چه او به خاطر انجام این کار با واکنش های متفاوتی روبرو شد، جراحان و بازماندگان در نهایت افشای این خبر به صورت رسمی را جشن گرفتند. این کار باعث برقراری مکالمه بیمار و دکتر در مورد ریسک سرطان سینه و جلوگیری از آن، مخصوصا در مورد جولی که بیماری ارثی بود.

 

  1. ملیسا اتریج

تاریخ تشخیص بیماری: سال ۲۰۰۴

بیماری این خواننده واقعا پیچیده بود. اتریج مرحله ۲ از سرطان سینه را تجربه می کرد و دکترها ترکیبی از درمان ها نظیر لامپتومی، بیپوسی گره لنفاوی و ترکیبی از شیمی درمانی و پرتو درمانی را تجویز کردند.

تمام این درمان ها باعث شد که او در سال ۲۰۰۵ نمایشی بیاد ماندنی در مراسم گرمی با سری تراشیده شده اجرا کند؛ او درآمد حاصل از حق امتیاز آهنگ “من برای زندگی می دوم” را برای درمان بیماران مبتلا به سرطان سینه اختصاص داد. او در اواخر سال ۲۰۰۵ وارد مرحله ی بهبودی شد.

 

  1. شریل کرو

تاریخ تشخیص بیماری: سال ۲۰۰۶

این خواننده ی معروف خوش شانس بود. او به دلیل اینکه مشغله ی زیادی داشت تقریبا نزدیک بود در یکی از جلسات ماموگرافی حاضر نشود و در لحظات آخر تصمیمش عوض شد. اما در همین جلسه بود که بیماری او هویدا شد. بعد از آن او با پشتیبانی سوپراستارهایی که از دام سرطان رها شده اند، یعنی لانس آرمسترانگ و ملیسا ارتریج، توانست با سرطان مقابله کند.

او در ابتدا عمل لامپتومی و سه ماه بعد پرتو درمانی را تجربه کرد و در نهایت سرطان او درمان شد. اگرچه در سال ۲۰۱۱ کرو خبر از تومور مغزی خوش خیم خود داد و پس از آن با MRI منظم به دقت تحت نظر قرار گرفت.

 

  1. سوزان سامرز

تاریخ تشخیص بیماری: ۲۰۰۱

سامرز یکی از شخصیت هایی است که به طور عمومی مخالفت خود را با درمان غربی برای معالجه ی سرطان اعلام کرد. پس از تشخیص سرطان سینه ی او در سال ۲۰۰۱، او لامپکتومی و پرتو درمانی را طی کرد ولی از قبول شیمی درمانی سرباز زد. بجای آن، او یک درمان گیاهی را با هدف تقویت سیستم ایمنی بدن شروع کرد. او به طور مرتب ورزش می کرد و از گیاهان ارگانیک تغذیه می نمود.

سال ها بعد، در سال ۲۰۰۹، سامرز عنوان کرد که دکترها به او گفته اند سرطان او غیر قابل جراحی بوده و در سرتاسر بدنش منتشر شده است، اما بعدها مشخص شد که این تشخیص اشتباه بوده است.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

متن جنجالی و توهین امیز کیهان علیه لیلا حاتمی / تعبیر زشت کیهان از لیلا حاتمی

متن جنجالی و توهین امیز کیهان علیه لیلا حاتمی / تعبیر زشت کیهان از لیلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *