صفحه نخست / بین الملل / اشتباهات تاریخ ساز
اشتباهات تاریخ ساز
اشتباهات تاریخ ساز

اشتباهات تاریخ ساز

اشتباهات تاریخ ساز

بعضی از اشتباهات از بقیه بزرگترند. حتی بعضی از آنها باعث نوشته شدن کتب تاریخی می شوند. به سراغ تصاویر زیر بروید تا در مورد چند مورد از بزرگترین اشتباهات تاریخ مطالبی را مطالعه کنید.

 

تصاویر گم شده

بر اساس گزارش رویترز، زمانی که ناسا مشغول آماده سازی نوارهای ویدیویی فرود بر روی ماه در سال ۱۹۶۹ بود، معلوم شد که آن نوارها پاک شده و از نو پر شده اند.

بی احتیاط

در سال ۲۰۰۳، سرخیو مارکز یک شکارچی آماتور، در جنگلی نزدیک سن دیه گو گم شد. او تصمیم گرفت تا برای گرفتن کمک یک فشفشه روشن کند. نتیجه ی این کار یکی از بزرگترین آتش سوزی های منطقه شد که به عنوان آتش سوزی سدر شناخته می شود.

 

متشکریم، ولی علاقه ای نداریم

بر طبق مطلب روزنامه ایندیپندنت، در سال ۱۹۶۲ گروه بیتلز برای حضور در دکا ریکوردز، ناشر موسیقی معروف بریتانیایی، در لندن آزمون داد و شرکت آنها را رد کرد.

غرق شدن کشتی تایتانیک

همه فکر می کردند که این کشتی غرق نخواهد شد. با این وجود، کشتی پس از برخورد با کوه یخ غرق شد و بیش از ۱۰۰۰ نفر در آن حادثه جان خود را از دست دادند.

آتش سوزی گسترده

در سال ۲۰۰۰، بک اتش سوزی کوچک در سرو گرند اتفاق افتاد و باعث یک آتش سوزی وحشتناک با ابعادی وسیع شد. بیش از ۴۰۰ خانواده در لوس آلاموس، نیومکزیکو خانه های خود را به دلیل آتش سوزی از دست دادند، این آتش سوزی سه ماه ادامه داشت.

انفجار مهیب

در سال ۲۰۱۰، یک دکل نفتی در خلیج مکزیک منفجر شد. در حدود ۵ میلیون بشکه نفت در دریا ریخت و باعث مرگ میلیون ها ماهی، لاک پشت، پستانداران دریایی، پرنده و دیگر حیوانات شد.

برج کج پیزا

ساخت این برج ۱۰۰ سال طول کشید اما پس از ده سال به دلیل فرونشست خاک شروع به کج شدن کرد.

دروازه ی باز قسطنطنیه

بر اساس گزارش لوس انجلس تایمز، قسطنطنیه به این دلیل مورد هجوم قرار گرفت که شخصی دروازه آن را باز گذاشته بود. این کار باعث شد که مهاجمین ترک، راحت تر به شهر تاخت و تاز کنند. ساکنین شهر توسط امپراطور کنستانتین یازدهم قتل عام یا به بردگی گرفته شدند.

مرگ پیرترین درخت دنیا

در سال ۱۹۴۶، دونال راسک کری دانش اموز درختی را برید که بیش از ۵ هزار سال عمر داشت. این قدیمی ترین درختی است که تابحال شناخته شده است.

 

حادثه ی اتمی چرنوبیل

در ۲۶ آپریل ۱۹۸۶، شکست در تست شبانه ی نیروگاه اتمی چرنوبیل منجر به بزرگترین حادثه اتمی کل تاریخ شد.

 

ماهواره گم شده

بر اساس سی ان ان CNN، در سال ۱۹۹۹ ناسا ماهواره ای را در مدار گم کرد، زیرا تیم مهندسی و سازمان فضائی از سیستم های اندازه گیری متفاوتی استفاده کرده بودند.

 

فروش آلاسکا

در سال ۱۸۶۷، آمریکا آلاسکا را از روسیه خرید. چند سال بعد، این ناحیه به دلیل وجود مقادیر زیادی طلا مشهور شد و امروزه دومین تولید کننده ی طلا در ایالات متحده آمریکاست.

کشف پنیسیلین

الکساندر فلمینگ زمانی پنیسیلین را کشف کرد که یک قارچ باکتری موجود روی ظرفهای او را کشت.

نابودی گنجشک ها

در سال ۱۹۵۸، مائو زدونگ موسس جمهوری خلق چین دستور داد که تمامی گنشجک ها باید نابود شوند. این دستور منجر به افزایش جمعیت حشرات و مرگ میلیون ها انسان به خاطر گرسنگی شد.

 

فروش ناموفق

در سال ۱۹۶۷ رونالد وین یکی از بنیان گذاران شرکت اپل، سهم خود را به مبلغ ۸۰۰ دلار فروخت. سهام این شرکت در حال حاضر میلیون ها دلار ارزش دارد.

 

آزمایشی که خوب پیش نرفت

در سال ۱۹۷۱، در شهر دروازه در کشور ترکمنستان، مهندسین شوروی تصمیم گرفتند گاز درون دهانه ی آتشفشانی را به عنوان یک آزمایش بسوزانند. شعله های این آتش سوزی هیچگاه خاموش نشد و این مکان اکنون به یکی از پر بازدیدترین نواحی کشور تبدیل شده است.

نابودی گربه ها در لندن

در زمان وقوع طاعون بزرگ در شهر لندن در سال ۱۶۶۵، آنها بر این باور بودند که گربه ها منشا بیماری بوده و دستور دادند که تمامی گربه ها کشته شوند. این موضوع باعث مرگ افراد بیشتری شد زیرا منبع واقعی این بیماری کک هایی بود که توسط موش ها حمل می شد.

جنگ کارانزبز

در سال ۱۷۸۸، ارتش استرالیا به دو نیم تقسیم شد و سربازان شروع به نزاع با یکدیگر کردند، آنها فکر می کردند که دشمن یکدیگر هستند. زمانی که ترک ها به صحنه ی جنگ وارد شدند، فهمیدند که هزاران استرالیایی کشته و زخمی شده اند.

فرصت تجاری از دست رفته

در سال ۲۰۰۰، مدیر عامل شرکت نتفلیکس از جان آنتیوکو، مدیر عامل شرکت بلاک باستر برای فروش شرکت خود به او ۵۰ میلیون دلار درخواست کرد. آنتیوکو تصور کرد که این مبلغ زیاد است و از انجام آن معامله سر باز زد. ارزش کنونی نتفلیکس در حدود ۳۲ بیلیون دلار است.

هجوم آلمان به روسیه

در سال ۱۹۴۱، هیلتر به سربازان خود دستور داد که به روسیه حمله کنند. اگرچه آلمان ها فکر سرمای زمستان روسیه را نکرده بودند و شکست خوردند.

 

آتش سوزی عظیم در لندن

در سال ۱۶۶۶ توماس فارینر دچار حواس پرتی شد و در نانوایی خود که در شهر لندن بود آتش سوزی غیرعمدی را به راه انداخت. آتش بزرگ و بزرگتر شد و بیش از ۱۳ هزار خانه و ۸۰ کلیسا را از بین برد.

پیچ اشتباهی

فرانز فردیناند ، شاهزاده ی اتریش  ، به دلیل ورود به پیچ اشتباهی و مواجهه با گاوریلو پرینسیپ به قتل رسید. این حادثه سراغاز جنگ جهانی اول شد.

اشتباه محاسباتی

در سال ۱۹۸۳، اولین هواپیمای بوئینگ کشور کانادا مجبور به فرود اضطراری شد، زیرا میزان سوخت مورد نیاز به درستی محاسبه نشده بود.

 

تصمیم غلط

جولیوس سزار برخلاف تصمیم سایر افراد، تصمیم گرفت تا در جلسه ی سنا شرکت کند. متاسفانه حضور او در این جلسه باعث شد که چندین مرد به او حمله ور شوند و او را بکشند.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *