صفحه نخست / هنر / اسم تمام شاکیان هاروی وینستون/ سلبریتی های معترض چه کسانی هستند؟
اسم تمام شاکیان هاروی وینستون/ سلبریتی های معترض چه کسانی هستند؟

اسم تمام شاکیان هاروی وینستون/ سلبریتی های معترض چه کسانی هستند؟

اسم تمام شاکیان هاروی وینستون/ سلبریتی های معترض چه کسانی هستند؟

اگر اتهامات علیه هاروی وینستون اثبات شوند می توان از آنها کتابی در مورد آزار و اذیت جنسی نوشت. اما اکثر زنانی که ادعا می کنند هاروی به آنها تعرض کرده است، از لحاظ قانونی توانایی شکایت ندارند.

وکلای آشنا به آزار و اذیت جنسی می گویند افرادی که در بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ هدف آزار و اذیت وینستون قرار گرفته اند ، به دلیل قانون مرور زمان و انقضای زمان شکایت، دیگر توانایی شکایت ندارند. از بین این زنان می توان به رز مک گوان، روزانا آرکت، اشکل جاد، کیت بکینسدل و هدر گراهام اشاره کرد (بر اساس مطلبی که در روزنامه نیویورک تایمز به چاپ رسید، پرونده مک گوان که ادعای تجاوز از سمت وینستین را داشت، حل و فصل شد).

اما زنانی که ادعا دارند وینستین اخیرا به آنها تجاوز کرده است، هنوز هم می توانند شکایت کنند. علاوه بر این زنانی که در شکایت تاخیر داشته اند هنوز هم می توانند شکایت کنند. و حتی کارکنانی که ادعای تعرض نداشته اند می توانند او را به دلیل ایجاد فضای کاری خصمانه متهم کنند.

هاروی نه تنها در برابر دعوی مدنی، بلکه در برابر اتهامات کیفری نیز قرار دارد. او تحت بازجویی پلیس لندن و نیویورک قرار گرفته است.

۶۵ نفر از ستاره های دنیای بازیگری، کار وینستین را محکوم کرده اند که ما در اینجا هفت نفر از مشهورترین ها را معرفی می کنیم.

 1. اشلی جادیکی از اولین زنانی بود که در گزارش اولیه ی نیویورک تایمز پا پیش گذاشت. جاد به روزنامه تایمز گفت که او به اتاق هتل وینستین دعوت شده بود و وینستین مکررا از او در خواست تماسهای بیجا داشته است. اشلی می گوید “من بارها و به طرق مختلف به او نه می گفتم و او همیشه با درخواست جدیدی به سراغ من می آمد. همیشه می خواست مرا اغوا کند و بر درخواست خود پافشاری می کرد.”
 2. آنجلینا جولیدر ایمیلی به نیویورک تایمز گفت که او در جوانی تجربه ی بدی از وینستین داشته است اما جزئیات بیشتری در مورد این مسئله مطرح نکرد. او فقط گفت “ترجیح دادم که دیگر با وینستین همکاری نکنم و به دیگران هم هشدار دهم. این رفتار نسبت به زنان در هر زمینه و هر کشوری غیر قابل قبول است.”
 3. جورج کلونیدر مصاحبه ای با دیلی بیست اقدامات وینستین را غیر قابل دفاع عنوان کرد. وینستین به کلونی در ساخت فیلم “از گرگ و میش تا سحر” کمک کرد، اما کلونی می گوید که هیچ وقت شاهد رفتاری از وینستین نبوده و شایعاتی که در مورد این کارگردان در مدت این دهه ها شنیده را رد کرده است. او می گوید “ما با هم شام می خوردیم. به مکان های مختلف می رفتیم. با هم جرو بحث داشتیم. اما به شما بگویم که هیچگاه چنین رفتارهایی را از وینستین ندیده ام… هیچ وقت”
 4. بندیکت کامبربچستاره فیلم شرکت وینستین به نام “جنگ جاری” در بیانیه ای اعلام کرد که او حالش از کارهای غیر قابل بخشش و ترسناک وینستین بهم می خورد. او از تمام افراد حاضر در صنعت سینما خواسته تا از این زنان و قربانیان تعریض جنسی حمایت کنند. او می گوید “بقیه با حمایت و پشتیبانی ما جسور می شوند و برای صحبت کردن پا پیش می گذارند. دیگر نباید صبر کنیم، شاید باز هم ازین اتفاقات بیفتد. دیگر نباید شاهد چنین اقدماتی در مشاغل مختلف باشیم.”
 5. لئوناردو دیکاپریوکه با وینستین در چندین فیلم نظیر “خلبان”، “جنگوی زنجیر گسسته” و “دارودسته ی نیویورکی” همکاری کرده است، بیانیه ای را در فیسبوک صادر کرد و تجاوز و آزار و اذیت جنسی را محکوم نمود، اما اسمی از وینستین یا اتهامات علیه او نبرد. او اینگونه نوشت :”من شهامت و مقاومت زنانی را که پا پیش گذاشته اند و صحبت کرده اند را تحسین می کنم”
 6. کیت وینسلترفتار وینستین را منزجر کننده و شایسته سرزنش دانسته است. او اعلام کرده که از شاکیان وینستین صریحا حمایت می کند “هیچ شکی ندارم که این اتفاقات برای این زنان بسیار آسیب زا بوده اند. من حمایت صریح خود را از شهامت آنان اعلام می کنم و با آغوشی باز آنها را می پذیرم.” وینسلت به خاطر ایفای نقش در فیلم “کتابخوان، ۲۰۰۹” برنده جایزه اسکار شده بود ، وینستین کارگردان این فیلم بود.
 7. مریل استریپدر متنی در وبسایت خبری هافینگتون پست نوشت که با اینکه در تعدادی از فیلم های او از جمله ” آگوست: اوسیج کانتی” بازی کرده است، اما درباره این اتهامات علیه وینسلت چیزی “نمی دانسته”.  او گفت: “رفتار او غیرقابل بخشش است، اما سوء استفاده از قدرت، برای همه آشناست. هر صدای جسوری که بلند شود، شنیده شود، و از سوی رسانه های اجتماعی که بازرسان جامعه هستند، به آن اهمیت داده شود، به تغییر این رفتارها کمک می کند.”

  اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

  *انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

 

در همین رابطه

متن جنجالی و توهین امیز کیهان علیه لیلا حاتمی / تعبیر زشت کیهان از لیلا حاتمی

متن جنجالی و توهین امیز کیهان علیه لیلا حاتمی / تعبیر زشت کیهان از لیلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *