صفحه نخست / دانش و فناوری / از مازراتی اسپرت رونمایی شد/ خانم ها ، آقایان ! مدل گرن باریو
از مازراتی اسپرت رونمایی شد/ خانم ها ، آقایان ! مدل گرن باریو

از مازراتی اسپرت رونمایی شد/ خانم ها ، آقایان ! مدل گرن باریو

مازراتی گرن کابریو اسپرت مدل ۲۰۱۸، هشت سال پس از رونمایی از مازراتی گرن توریسمو (GT)، این ماشین چهار سرنشین سان روف دار، شامل تغییراتی جزئی شده است و با نام گرن کابریو (GC) وارد بازار شده است که آن ها را به اطلاع شما می رسانیم.

تغییرات در مدل ۲۰۱۸

در این مدل، سپر جلو و عقب جدید، چراغ های متفاوت و سیستم صوتی به روز شده است. دو انتخاب برای این مدل وجود دارد: مدل اسپرت و مدل MC که سیستم تعلیق تک فازه ،  و طراحی متفاوت اجزای اگزوز نسبت به مدل GT4 دارد.

این مدل، همچنان طرح اتومبیل مسابقه مازراتی طراحی شده در دهه ۵۰، را دنبال می کند. به این معنا که دارای کاپوت بلند، دو جفت صندلی و یک موتور بزرگ و سیستم فرمان چرخ-عقب است. مدل جدید این ماشین، صدای گازخور بلندی دارد. کافی است سوئیچ را بچرخانید (بله درست دیدید؛ درست مانند ماشین های دهه ی گذشته، این ماشین برای روشن شدن به سوئیچ احتیاج دارد) تا موتور مازراتی که در هر دو مدل گرن توریسمو و گرن کاربیو یکسان است، شروع به کار کند.

موتور فراری ساخت مارانلو ایتالیا، با تیونینگ ( تنطیم ) منحصر بفرد مازراتی، میل لنگ تراش و ترتیب احتراق موتور، حتی در سرعت بسیار کم هم حس خوب رانندگی را منتقل می کند.
مبدل گشتاور هیدرولیک با شش دنده ی اتوماتیک، طراحی شده توسط شرکت ZF و هرچند برای نصب روی مدل ۲۰۱۸ گرن کابریو در نظر گرفته شده، اما سنخیتی با طراحی مدرن ندارد.

طبق ادعای کارخانه مازراتی، وزن موتور تنها ۱۷۵ کیلو گرم است. اما اگر نگاهی به جدول وزن این مدل بیاندازیم می بینیم که وزن خالص آن به اندازه ای است که آن را یک ماشین سبک وزن به شمار نیاوریم. بنابراین، بهتر است با %۱۰۰ توان این ماشین، رانندگی نکنید.

وزن بالای این مدل، بیشتر در هنگام تغییر جهت، در سرعت های بالا خودش را نشان می دهد. مازراتی تمام تلاش خود را برای در دست داشتن بازار انجام داده است؛ از جمله فرمان نرم هیدرولیک و ترمز پیش رونده. اما این تدابیر، کافی نبوده است.

میزان استفاده (اختیاری) از فیبر کربنی در این ماشین بسیار بالاست از پوشش سقف گرفته تا فرمان، که به نظر مازراتی می خواسته خودی نشان دهد.

جعبه دنده نیمه خودکار که وظیفه تعویض دنده را بر عهده دارد، روی فرمان کار گذاشته شده است که بسیار خوب و عالی است. البته با کم کردن دنده در هنگام پایین آوردن سرعت، موتور صدا می دهد.

مسیر جاده ی بسته شده به ما این اجازه را می هد که عملکرد موتور را با استفاده از تغییر دنده به صورت دستی، به بیشترین حالت خود برسانیم. اما تعویض دنده، به صورت نامطلوبی، بسیار آهسته انجام می شود.

جمع بندی

گرن کابریو یک ماشین کلاسیک مدرن است که می توانید آن را نو بخرید. اگر به دنبال یک ماشین چهار سرنشین رو باز هستید که صدای گاز خور بلند دارد، این ماشین انتخاب خوبی برای خرید است.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس

خرید قسطی ماشین جک / شرایط خرید قسطی جک S3 با جزئیات + عکس شرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *