صفحه نخست / سرخط اخبار / اخبار از بازار اتی سکه / مدیر عامل بورس کالا در باره اخرین ضعیت بازار سکه وطلا میگوید

اخبار از بازار اتی سکه / مدیر عامل بورس کالا در باره اخرین ضعیت بازار سکه وطلا میگوید

اخبار از بازار اتی سکه / مدیر عامل بورس کالا در باره اخرین ضعیت بازار سکه وطلا میگوید

حامد سلطانی نژاد درباره آخرین وضعیت بازار آتی سکه گفت: کد جدید معاملاتی به افراد متقاضی تخصیص و  آموزش هم داده می شود اما این بازار در حالت فریز قرار می گیرد و افراد جدید نمی توانند موقعیت های جدید بگیرند و فعالیت بازار با همان افراد قبلی بازار ادامه پیدا می کند. بنابراین تا وقتی تلاطمات بازار نقدی سکه به ثبات برسد این بازار به این شکل به فعالیت ادامه می دهد.

مدیرعامل بورس کالا ادامه داد: با توجه به اینکه جهت گیری بازار آتی همواره از بازار نقد است، برای مدیریت بهتر ریسک فعالان محدودیت هایی را اعمال می کنیم. بر این اساس در مواقعی که نوسان در بازار نقدی زیاد است تصمیمات این چنینی گرفته می شود و در حال حاضر اجازه ورود سرمایه های جدید فعلاً به این بازار داده نمی شود.

وی اضافه کرد: وقتی بازار نقدی سکه ثبات نسبی را پیدا کند قطعاً این بازار هم دوباره اجازه ورود سرمایه های جدید را خواهد داشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بازار آتی سکه یک بازار رسمی است افزود: این بازار به سمت منافع سرمایه گذاران حرکت می کند و هر کاستی هم که در این بازار باشد قابل نظارت است ولی اگر این بازار فعالیت نکند خرید و فروش سکه به بازارهای دیگر در کوچه و خیابان و تاریک خانه ها کشیده می شود و قطعاً رصد این بازار بسیار سخت خواهد بود.

سلطانی نژاد گفت: برخی به این بازار حمله می کنند و این بازار رسمی را مقصر افزایش قیمت نشان می دهند ولی تفکر آنها اشتباه است به طوری که این تفکر باعث می شود فعالیت ها به سمت بازارهای غیررسمی و زیرزمینی برود و این اصلاً مطلوب اقتصاد ایران نیست.

وی افزود: همه فعالان اقتصادی باید توجه داشته باشند که این بازار را تقویت کنند، چون خرید و فروش در این بازار منحصر به فرد است و هیچ فشاری از طرف تقاضا به بازار وارد نمی شود؛ ولی اگر این بازار تعطیل شود فعالان این بازار به بازار غیر رسمی کوچ می کنند و کنترل بازار از دست متولیان خارج می شود.

منبع: تسنیم

در همین رابطه

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور در جمع معترضان

فرمانده سپاه امام رضا به معترضان مشهد چه گفت / روایت فرمانده سپاه از حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *