صفحه نخست / سلامت / آمار ابتلا به سرطان سینه / مرگ بر اثر سرطان سینه کاهش داشته است
سرطان سینه

آمار ابتلا به سرطان سینه / مرگ بر اثر سرطان سینه کاهش داشته است

آمار ابتلا به سرطان سینه / مرگ بر اثر سرطان سینه کاهش داشته است

کاهش میزان ابتلا به سرطان سینه احتمالا باعث نجات جان ۳۲۲،۰۰۰ نفر شده است.

با این حال گزارشات نشان می دهند که پیشرفت های پزشکی به زنان سفید پوست بیش از زنان سیاه پوست کمک کرده است.

تحقیقات جدید نشان می دهند که تعداد زنان آمریکایی که جان خود را به دلیل سرطان سینه از دست داده اند، در طول ۲۵ سال گذشته به شدت کاهش یافته و جان بیش از ۳۲۲ هزار نفر از مرگ رهایی یافته است.

در کل، در بین سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۵ پیشرفت علم پزشکی باعث کاهش ۳۹ درصدی مرگ و میر به دلیل سرطان سینه شده است.

دکتر استفانی برنیک، رئیس بخش جراحی سرطان بیمارستان لنوکس هیل بیمارستان نیویورک گفت: “بالاخره کنترل و درمان جواب داده است.”

البته باید اشاره کرد که تمامی اقشار جامعه ی آمریکا به طور یکسان ازین پیشرفت استفاده نبرده اند. مطالعات نشان می دهند که مرگ و میر زنان سیاه پوست نسبت به زنان سفید پوست بالاتر است.

اگرچه میزان تشخیص سرطان سینه در بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در زنان سیاه پوست اندکی کمتر از زنان سفید پوست بوده است، در همین زمان، احتمال مرگ و میر به دلیل سرطان سینه در بیماران سیاه پوست ۴۲ درصد بیش از بیماران سفید پوست است.

برطبق نظر متخصصین سرطان سینه، این امر به دلیل ترکیب چند عامل است. بیماران سیاه پوست بیشتر در معرض تومورهای مهاجم و سخت درمان هستند. همچنین دسترسی آنها به درمان های موثر سرطان کافی نیست.

بنابراین زمانی که صحبت از زنده ماندن از سرطان سینه می شود، یک ناهمخوانی بین زنان سیاه پوست و سفید پوست در سرتاسر کشور وجود دارد. عمده ی سرطان سینه ها در بین زنان بالای ۵۰ سال مشاهده می شود و زنانی که سن بالاتری دارند، با احتمال بیشتری به خاطر ابتلا به سرطان سینه فوت می کنند. میانگین سن تشخیص این بیماری در زنان آمریکایی سن ۶۲ سالگی است، اما این بیماری در سنین پایین تر به زنان سیاه پوست هجوم می اورد.  در کل این نکات نشان می دهد که سرطان سینه جان زنان سیاه پوست را بیش از زنان سفید پوست می گیرد.

در هفت ایالت کشور آمریکا، هیچ تفاوت چشمگیری در میزان مرگ و میر زنان سفید پوست و سیاه پوست مشاهده نشده در حالیکه در نوادا این میزان برابر ۲۲ درصد و در لویزانا ۶۶ درصد است. ژنتیک و اختلافات سلامت کلی بدن نقش بزرگی در تفاوت مرگ و میر سیاه و سفید پوستان ایفا می کنداما نباید از نقش عوامل ساختار و اجتماعی غافل شد.

افزایش دسترسی به مراکز مراقبت های بهداشتی برای افراد کم درامد این اختلاف نژادی را در کل کشور کاهش می دهد. اکنون این فاصله در حال کمتر شدن بوده و این امر بسیار نوید دهنده است. مخصوصا اینکه احتمال تشخیص سرطان سینه هجومی در زنان سیاه پوست بالاتر است.

سرطان سینه پس از سرطان پوست دومین عامل مرگ و میر، بین زنان آمریکایی است. تخمین زده می شود که ۲۵۲،۷۱۰ زن در آمریکا در سال ۲۰۱۷ به سرطان سینه مبتلا شده و ۴۰،۶۱۰ نفر از آنها به دلیل این بیماری خواهند مرد.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

روش هایی برای درمان سرطان سینه / 10 نکته پزشکان در مورد سرطان سینه

روش هایی برای درمان سرطان سینه / ۱۰ نکته پزشکان در مورد سرطان سینه

روش هایی برای درمان سرطان سینه / ۱۰ نکته پزشکان در مورد سرطان سینه نکات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *