صفحه نخست / سرخط اخبار / آدرس صفحه اینستاگرام کتایون خسرویار / کسب افتخار از سوی مربی زن ایرانی

آدرس صفحه اینستاگرام کتایون خسرویار / کسب افتخار از سوی مربی زن ایرانی

آدرس صفحه اینستاگرام کتایون خسرویار / کسب افتخار از سوی مربی زن ایرانی

کتایون خسرویار به عنوان اولین زن ایرانی در جهان، جایزه WSU (برترین مربی شایسته دیده شدن در سطح جهان) به خود اخصاص داد.

به گزارش womenssoccerunited، این سایت تعدادی مربیان بین المللی انتخاب کرد که در کشور یا باشگاه خود خوب کار کرده بودند و علاوه بر فعالیت های مثمرثمر، می کوشند تا تیم هایشان بهتر کار کنند.

در نهایت با بررسی های زیاد، سه مربی برای انتخاب برگزیده شدند که علاوه بر برویل، سرمربی هیرنوین و پاتوپا که در کشور آمریکا فعالیت می کند، کتایون خسرویار، سرمربی تیم زیر ۱۹ ساله های ایران نیز در این لیست بود.

در نهایت بر اساس رای گیری که در این سایت انجام شد، خسرویار با کسب ۵۶ درصد آرا به عنوان بهترین مربی انتخاب شد. برویل ۲۷ و پاتوپا ۱۷ درصد آرا را به خود اختصاص داند.

سایت آمریکایی در این خصوص نوشت:

این افتخار بزرگی است که کتایون این جایزه را کسب کرده است و این نتیجه سخت کوشی اوست. او یک ایرانی-آمریکایی بوده که در فوتبال پایه ایران انقلاب کرده است. در سال ۲۰۱۴ او به عنوان اولین بانوی ایرانی مدرک A را از فیفا دریافت کرد و به دختران ایرانی نشان داد که با وجود سختی های بسیار از مناظر مختلف، می توانند به رتبه های عالی دست یابند و به گونه ای برای آنها الهام بخش بود. کتایون نقش مهمی در تیم های پایه ایران ایفا می کند و در حال ساختن نسلی قدرتمند است. همین حالا چندین بازیکن او پیشنهاداتی از باشگاه های اروپایی دارند. او علاوه بر مربی تیم زیر ۱۹ ساله ها، به تیم های زیر ۱۶ و زیر ۱۴ نیز مشاوره می دهد.

صفحه اینستاگرام کتایون خسرویار

صفحه اینستاگرام کتایون خسرویار در این لینک موجود است.

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کتایون خسرویار معتقد است، دختران ایران توانایی های زیادی دارند و می‌توانند در میادین بزرگ ورزش موفق باشند. براساس همین باور هدایت تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران را برعهده گرفته است و می‌خواهد جزو ۴ تیم برتر آسیا باشد. خسرویار که در تیم‌های آمریکایی فوتبال بازی کرده و در انگلیس و اسپانیا درس خوانده است، حرف‌های جالبی از زندگی اش دارد. گفت‌وگوی تسنیم را با این مربی که کاندیدای بهترین مربی زن ایالت متحده انتخاب شده است را می‌خوانید.

تسنیم: قرعه کشی مسابقات فوتبال دختران زیر ۱۹ سال آسیا انجام گرفت و حریفان ایران مشخص شد، آیا می‌توان از این گروه صعود کرد؟

– با سه تیم لائوس، میانمار و فلسطین هم‌گروه هستیم. تیم‌های خوبی هستند و برای پیروزی برابر این تیم‌ها باید سخت تلاش کنیم. میانمار تیم سرعتی و سرسختی است و نسبت به دو حریف دیگر قویتر. لائوس مربی هلندی دارد و به طورحتم این تیم نیز خود را برای کسب پیروزی در این رقابت ها آماده کرده است. به هرحال هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت. برنامه تمرینی ما طوری طراحی شده است که از گروه خودمان صعود کنیم.

تسنیم: به صعود مطمئن هستید؟

– باور دارم که می‌توانیم جزو ۴ تیم برتر آسیا باشیم. به شاگردانم نیز اعتقاد دارم که می‌توانند از پس این کار بر بیایند اگر به این باور را نداشتم مسئولیت سرمربیگری تیم ملی را برعهده نمی‌گرفتم. بازیکنان تیم ابتدا باید این باور را در خود ایجاد کنند که می‌توانند بهترین نتیجه را به دست بیاورند. این باور را کادرفنی باید در آنها ایجاد کند.

تسنیم: برای موفقیت هرچه بیشتر این تیم در دو تورنمنت نیز شرکت داشتید؟

– بله همین طوراست. دوماه پیش در تورنمنت روسیه شرکت کردیم و سه بازی سخت را برگزار کردیم. در تورنمنت ایتالیا نیز شرکت کردیم. مسابقات بسیار خوبی بود و بهترین نفرات را توانستیم انتخاب کنیم. درحال حاضر بازیکنان تیم مشغول امتحانات مدرسه هستند واردویی نداریم. اما پس از آن برنامه تمرینی ما بیشتر روی بدنسازی فوتبال خواهد بود. باید کاری کنیم که سرعت بازیکنان ما نیز بالاتر برود و در حمله قویتر شویم.

تسنیم: جزو تیم فوتبال دختران آمریکا بودید و تجربه بازی در تیم‌های مختلفی را داشتید، تفاوتی که بین دختران ایران و ورزشکاران کشورهای دیگر وجود دارد در چیست؟

-من معتقدم دختران ایران توانایی خلق افتخارات بزرگ را دارند اگر خودشان را باور کنند.در ورزش حرفه‌ای همه ابعاد زندگی باید حرفه‌ای باشد از تغذیه تا تفریح و تمرین. بازیکنان ایران نیز باید این نگاه حرفه‌ای را داشته باشند. برای مثال لزومی ندارد یک ورزشکار حرفه‌ای ساعت های زیادی از وقت خود را درفضا ی مجازی بگذراند. البته این وظیفه من مربی است که به آنها آموزش بدهم تا زندگی حرفه ای ورزشی داشته باشند.

تسنیم: در شرایطی که می‌توانستید عضو تیم فوتبال بانوان آمریکا باشید چرا به ایران آمدید و هدایت تیم دختران این کشور را برعهده گرفتید؟

– من متولد آمریکا هستم. تا ۱۷ سالگی در این کشور زندگی کردم و برای تیم ملی زیر ۱۷ سال این کشور نیز انتخاب شدم. سال ۲۰۰۵ برای اولین بار به ایران آمدم و از ایران خیلی خوشم آمد. از این که در این کشور حضور داشتم خیلی خوشحال بودم. از زندگی در ایران لذت می برم. ایران را دوست دارم. می‌توانستم برگردم و حداقل جزو تیم دانشگاهی‌ام باشم اما ماندم و تصمیم گرفتم که با تیم های فوتبال دختران ایران کار کنم.شاید ریسک کردم اما این ریسک را پذیرفتم و برای موفقیت فوتبال بانوان ایران هر تلاشی از دستم بربیاید انجام می‌دهم.

تسنیم: در دانشگاه چه رشته‌ای خوانده‌اید؟

– من فوق لیسانس مهندسی شیمی خوانده‌ام. در آمریکا یک شرکت نیز در این حوزه دارم. اما بیشتر وقتم در ایران و در کنار شاگردانم می‌گذرانم.

 تسنیم: موضوع کاندیدا شدن برای دریافت جایزه بهترین بانوی مربی سازنده فوتبال بانوان چه بود؟

– یک سایت ورزشی فهرستی از مربیان مختلف جهان را انتخاب کرد. از حدود ۴۰۰۰ مربی از سراسر دنیا جزو سه نفر برگزیده شدم. ۱۴ خرداد ماه رای نهایی دراین خصوص اعلام می‌شود. امیدوارم این عنوان به نام ایران رقم بخورد.

تسنیم: به جام جهانی روسیه می‌روید؟

– حتما می‌روم. طرفدار پروپاقرص تیم ایران هستم و از صمیم قلب امیدوارم تیم ایران از گروه مقدماتی صعود کند.

تسنیم: فکر می کنید این اتفاق رخ خواهد داد؟

– گروه بسیار سختی داریم. بهترین تیم‌های دنیا در این گروه قرار دارند. اما تیم ایران نیز قدرتمند است و باید خوش بین بود و امیدوار.

تسنیم: دوست دارید کدام تیم قهرمان جام جهانی شود؟

– بعد از ایران تیم محبوب من اسپانیاست.دوست دارم تنها شکست اسپانیا برابر تیم ایران باشد و مابقی بازی‌هایش را با پیروزی پشت سر بگذارد. به هرحال جام جهانی است و پیش بینی نتایج فوتبال کار ساده ای نیست. در هر صورت امیدوارم ایران و اسپانیا با هم از گروه صعود کنند.

 

عکس های کتایون خسرویار

کتایون خسرویار در بین بهترین مربیان فوتبال بانوان آمریکا

 

 

 

فوتبال ایران - تیم زیر 19 ساله های بانوان ایران

 

منبع : طرفداری / خبرآنلاین / ورزش سه

در همین رابطه

عکس های کتایون خسرویار / برترین مربی شایسته دیده شدن در سطح جهان

عکس های کتایون خسرویار / برترین مربی شایسته دیده شدن در سطح جهان کتایون خسرویار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *