صفحه نخست / مد و زیبایی / آب کردن چربی ران پا / چطور پاهای خوش ترکیب و تراشیده داشته باشیم؟
آب کردن چربی ران پا / چطور پاهای خوش ترکیب و تراشیده داشته باشیم؟

آب کردن چربی ران پا / چطور پاهای خوش ترکیب و تراشیده داشته باشیم؟

آب کردن چربی ران پا یکی از دغدغه های جدی افرادی است که مایل هستند اندام زیبایی داشته باشند. در اینجا راه های موثر جهت آب کردن چربی ران ها ارائه می کنیم. به دنبال انجام ورزش های هوازی، و آب کردن چربی های پایین تنه، باید بتوانید عضله های قوی و فرم گرفته پاها را نیز نشان دهید. برای داشتن پاهایی خوش ترکیب و تراشیده، روی حرکات عضلات داخلی و خارجی ران، همسترینگ و باسن کار کنید. چند بار در هفته، تمرین قدرتی، با تاکید بر پایین تنه انجام دهید.

 

روزتان را درست شروع کنید

به هیچ عنوان اولین وعده غذایی روز را فراموش نکنید؛ چرا که صرف این وعده، متابولیسم شما را بالا برده و به کاهش  چربی بدن و خوش ترکیب شدن پاها کمک می کند. از خوردن مواد غذایی دارای شکر و کربوهیدرات های فرآوری شده اجتناب کرده و پروتئین و کربوهیدرات های پیچیده و فیبر دار استفاده کنید. پروتئین به شما انرژی می دهد، بنابراین برای تمرینات هوازی اول صبح، احساس پرانرژی بودن می کنید. این ماده غذایی، به ساختن عضله نیز کمک می کنند. کربوهیدرات ها، انرژی شما را تامین کرده و احساس سیری به شما می بخشد.

 

میان وعده برای به تاخیر انداختن گرسنگی

اگر هر چند ساعت یکبار، میان وعده ای کم کالری بخورید، احساس گرسنگی، شما را وادار به پرخوری نخواهد کرد. از این رو، بین وعده های غذایی، حتما میان وعده میل کنید. این میان وعده ها باید زیر ۱۵۰ کالری بوده و حاوی پروتئین و فیبر بالا، برای به وجود آوردن احساس سیری و افزایش انرژی بدن باشند.

 

همه چیز را یادداشت کنید

نمی توان فقط با ورزش کردن لاغر شد. باید کالری های دریافتی روزانه را هم کم کرده و حساب آن را داشته باشید. یکی از روش ها این است که در یک دفترچه، میزان و نوع غذای خود را به صورت روزانه یادداشت کنید. تحقیقات اخیر نشان می دهد که افرادی که غذای خود را شش روز در هفته در یک دفترچه یادداشت می کنند، دو برابر افرادی که میزان غذا را تنها یک روز در هفته، یا کم تر یادداشت می کنند، کاهش وزن دارند. برای کم کردن نیم کیلو در هفته، باید روزی ۵۰۰ کالری کم تر مصرف کنید (اگر ۲۵۰ کالری را از طریق رژیم غذایی کم کرده و ۲۵۰ کالری را از طریق ورزش بسوزانید، بهترین ترکیب کاهش وزن را خواهید داشت). فقط حواستان باشد، کالری دریافتی تان کم تر از ۱۲،۰۰۰ کالری نباشد. اگر تمام این ها را یادداشت کنید، کنترل بیشتری بر رژیم و وزنتان خواهید داشت.

 

آب بنوشید

اگر هربار که تشنه می شوید، به جای آب میوه ها و سایر نوشیدنی های شیرین، عادت کنید آب بنوشید، صدها کالری به نفعتان خواهد بود. علاوه بر این که آب،۲ صفر کالری دارد، بدن شما را هم هیدراته کرده و به کاهش وزن کمک می کند. پس بطری آب را دم دست بگذارید و هر از چند گاهی آب بنوشید؛ به خصوص قبل از غذا. نوشیدن آب پیش از وعده های غذایی، معده را کمی پر کرده و به کنترل میزان غذای صرف شده از سوی شما کمک می کند.

 

بخوابید

داشتن استراحت کافی نیز یکی از روش های کمک به کاهش وزن است. خواب آلودگی، باعث می شود مردم بیشتر خورده ریز بخورند و کالری زیادتری دریافت کنند؛ از این گذشته این خواب آلودگی و خستگی باعث می شود آن ها کم تر هم ورزش کنند.

از ژنتیک خود ناراضی نباشید

اگر خداوند به شما بدنی با فرم گلابی داده است (و همین طور به خواهر، مادر، عمه و مادربزرگتان)، با ورزش، رژیم مناسب و مراقبت از خودتان، نمی توانید آن را تغییر دهید. هر کاری از دستتان بر می آید برای خودتان انجام دهید ولی دچار افسردگی و اضطراب بیش از حد نشوید. در زندگی، از چیزهایی که دارید لذت ببرید.

اختصاصی سایت روز خوش / ترجمه تحریریه سایت روز خوش

*انتشار مطالب اختصاصی سایت روز خوش در رسانه های دیگر، فقط با قراردادن “هایپرلینک منبع” در بازنشر مجاز است.

در همین رابطه

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست

همه چیز در مورد سرطان ریه / درمان های جدید سرطان ریه چیست   سرطان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *